Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Novitec lubi szalone projekty, a sam fakt, że biorą Urusa na warsztat zapowiada ciekawe efekty i sporo zabawy

Kupując Lamborghini zakładamy z góry, że będziemy wyróżniać się na ulicy. To dosyć logiczne, bo ilość Lamborghini na drogach jest dosyć ograniczona, jednak jakiś czas temu zaobserwowaliśmy wyraźny wzrost liczby samochodów tej marki za sprawą mż. Mimo to, gdy spotykasz na swojej drodze 3 Urusy jadąc Urusem możesz czuć się nieco dotknięty utratą wyjątkowości. Tutaj na pomoc przychodzi Novitec ze swoim pakietem tuningowym, który zmieni nie tylko aspekty wizualne auta, ale również podniesie “troszeczkę” moc.

Zacznijmy od aspektów wizualnych, bo to te widać gołym okiem. Oferowany pakiet do Urusa nazywa się Esteso i zawiera 14 elementów nadwozia, z których każdy został zaprojektowany przy pomocy tunelu aerodynamicznego. Novitec zaznacz, że złożoność tego pakietu jest tak duża, że można założyć go tylko u autoryzowanego przedstawiciela. W skład pakietu wchodzą m.in.: karbonowe obudowy lusterek, spojler dachowy, spojler bagażnika, pokrywa maski, lotki na zderzaku, splitter, dyfuzor, nadkola, progi i obudowy wlotów powietrza. Całość dopełniają nowe 23-calowe felgi Vossen (NL 4), na które nałożono opony Pirelli P-Zero w rozmiarze 285/35 R23 (przód) i 325/30 (tył). O doskonałe doznania dźwiękowe dba nowy wydech z możliwością regulacji klap.

Jednak najważniejszy jest silnik oraz modyfikacje jakim został poddany. Novitec oferuje 3 opcje różniące się mocą: Stage 1 (747 KM/958 Nm), Stage 2 (782 KM/1032 Nm_, Stage 3 (774 KM/998Nm). Warto zaznaczyć, że standardowo Urus ma 650 KM. W przypadku najmocniejszego pakietu przyspieszenie do setki skraca się do 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna rośnie do 312 km/h. Trzeba przyznać, że wzrost o ponad 120 KM to bardzo dużo, więc możemy być pewni, że auto po modyfikacjach to całkowicie inny samochód.

Cena? Lepiej nie pytać i chyba dlatego Novitec nie podał jej oficjalnie. Niemniej jednak wydaje się, że dla kogoś kto uważa samochód za coś więcej niż tylko cztery koła i nadwozie oraz chce się wyróżnić na ulicy to każda cena będzie dobra. Na pewno nie przekroczy ceny nowego Urusa, więc możemy być spokojni. Może zobaczymy Urusa z pakietem Novitec w Polsce, skoro 812 N-Largo, które jest bardzo limitowane zawitało na stałe do naszego kraju?

Foto. materiały prasowe Novitec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *