Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nowy, hybrydowy model od Lamborghini, który zastąpi Aventadora, wzbudza wiele emocji wśród miłośników marki. Jego premiera odbyła się pod koniec marca, a teraz mamy okazję zobaczyć go na drodze. W sieci pojawiło się wideo, na którym widzimy kamuflowany prototyp Revuelto.

Youtuber Varryx postanowił stanąć przed fabryką w Sant’Agata Bolognese i wyczekiwać pojawienia się nowego modelu. W końcu udało mu się zarejestrować hybrydowego byka na wideo. Auto było pomalowane w jaskrawej, neonowej zieleni i miało matowe wykończenie. Na filmie widzimy, jak Revuelto cichutko wyjeżdża z fabryki, poruszając się na silniku elektrycznym. Słychać jedynie futurystyczne, sztuczne dźwięki, które są obowiązkowe w samochodach hybrydowych i elektrycznych na wielu rynkach, by ostrzegać pieszych o ich obecności.

Lamborghini Revuelto pierwszy raz na drodze - posłuchaj jak brzmi!

Nowy model Lambo będzie w dużej mierze oparty na silniku benzynowym V12. Mała bateria litowo-jonowa o pojemności 3,8 kWh pozwala na przejechanie zaledwie 10 kilometrów na czysto elektrycznym napędzie. W trybie EV moc silnika wynosi tylko 180 KM. W ten sposób można przejechać się praktycznie bezszelestnie, a to z pewnością zaskoczy wielu fanów marki, przyzwyczajonych do charakterystycznego brzmienia samochodów włoskiej marki. Łączna moc hybrydowego napędu Revuelto przekracza 1000 koni mechanicznych, co pozwala na osiągnięcie pierwszej setki w czasie 2,5 sekundy! Musicie przyznać, że taki wynik robi wrażenie.

Warto dodać, że nowy model Revuelto jest dłuższy niż Aventador LP700-4 z 2011 roku. Długość to aż 4947 mm, czyli o 167 mm więcej niż poprzednik. Samochód jest trochę węższy niż Aventador, bez lusterek ma 2033 mm szerokości, a z nimi – 2266 mm. Warto również wiedzieć, że Lamborghini planuje wprowadzić na rynek kolejny elektryczny model. Ma to nastąpić w 2028 roku. Nowe auto ma należeć do segmentu GT z 2+2 miejscami siedzącymi. Będzie to pierwszy elektryczny samochód w historii marki, który będzie rywalizował z innymi luksusowymi elektrycznymi modelami, takimi jak Porsche 911.

Źródło: Varryx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *