Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Idea samochodu KIA Sonet jest prosta – ma być tani i skierowany do ludzi młodych, szkoda jednak, że finalnie nie zawita na rynku europejskim

W ostatnim czasie widzimy spory przyrost samochodów typu SUV, co zresztą nie powinno nikogo dziwić, skoro tego typu samochodu sprzedają się nadzwyczaj dobrze. Teraz na rynku ma się pojawić KIA Sonet i jeśli liczyliście na ujrzenie tego auta w salonach to nie mamy dobrych wieści. Auto ma być tanie i dostępne dla młodych, o czym świadczy jego stylistyka, więc byłoby to idealne uzupełnienie obecnej gamy, ale nic z tego. Choć premiera będzie globalna i odbędzie się już 7 sierpnia to producent nie ma w planach wprowadzenia tego auta do Europy. Rynkiem docelowym mają być Indie i to właśnie tam auto będzie produkowane.

KIA Sonet

„Tworząc nową KIA Sonet, mieliśmy ambicję nadać temu kompaktowemu SUV’owi mocny i muskularny charakter spotykany tylko w znacznie większych pojazdach. Mając to na uwadze, zaprojektowaliśmy nasz zdaniem świetnego SUV’a o wyjątkowo sportowym charakterze, pewnej sylwetce i dynamicznej sylwetce. Daliśmy również nowej KIA Sonet bezkompromisową dbałość o szczegóły oraz wybór kolorów i materiałów, które mogły być inspirowane jedynie wspaniałym dziedzictwem kulturowym, które nasi projektanci odnaleźli w całych Indiach ”-

powiedział Karim Habib, starszy wiceprezes i szef Kia Centrum projektowe w Kia Motors Corporation
KIA Sonet

To co się rzuca w oczy patrząc na zapowiedź to przede wszystkim agresywny design i to ma być właśnie zdecydowany punkt tego auta. Pod maską znajdziemy silniki o pojemności nie większej niż 1.2 litra dla benzyny oraz 1.5 litra dla Diesla. Z obecnych informacji wynika, że w gamie pojawi się benzynowa jednostka 1.0 oraz 1.2, a także wysokoprężne 1.5. Salonowy debiut auta ma mieć miejsce pod koniec tego roku w okresie świątecznym. Ceny nie są jeszcze znane.

KIA Sonet

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *