Redaktor | Fotograf

Francuska marka należy oczywiście do koncernu Volkswagena. Jednak jakie plany względem Bugatti ma konsorcjum i jaki los czeka producenta? Czy nadal w ofercie pozostaną hipersamochody spalinowe?

Bugatti jest jednym z najbardziej znanych producentów egzotycznych hipersamochodów. Spotkać Veyrona lub Chirona na drodze to nie lada wyzwanie, a auta należą do najdroższych na świecie. Pomimo tego, na rynku pojawiają się co jakiś czas coraz to nowsze wersje oparte na Chironie. Jednak czy produkcja takich aut się opłaca? W latach w których księgowi mają ogromny wpływ na produkowane samochody, jest to kluczowe pytanie. Jak na nie odpowie koncern Volkswagena, który jest właścicielem Bugatti i jaki los czeka producenta?

Jaki los czeka Bugatti w najbliższych latach?

Już kilka lat temu mieliśmy do czynienia z plotkami o próbie sprzedaży marki innemu koncernowi. Co jakiś czas powracają one na nowo. W związku z tym, koncern nie inwestował dużych pieniędzy w Bugatti, a marka wciąż opiera się na jednym modelu i jego wcieleniach. Stan na dziś jest taki, że nie do końca wiadomo jaka przyszłość czeka producenta. Koncern Volkswagena ma już niedługo ogłosić, co stanie się z egzotyczną marką. Jednak jakie opcje są dostępne?

Jaki los czeka Bugatti w najbliższych latach?

Tutaj do gry wchodzi Rimac. Jednak co wspólnego ze spalinowymi hipersamochodami, może mieć producent ich elektrycznych odpowiedników. Jak się okazuje, bardzo dużo. Chorwaci niedługo wejdą w partnerstwo z Porsche, w związku z czym staną się bliżsi koncernowi Volkswagena, do którego należy też marka z Zuffenhausen. Dzięki temu sfinalizowanie zakupu może być faktycznie sporo łatwiejsze.

Jaki los czeka Bugatti w najbliższych latach?

Jak cała saga Bugatti się skończy? Oby w ogóle się nie kończyła, a producent z Molsheim nadal tworzył jedne z najbardziej spektakularnych modeli na świecie, jednak wszystko wyjaśni się już w ciągu nadchodzących miesięcy. Możliwe, że sprzedaż marki faktycznie wyjdzie jej na dobre, jednak niczego nie można być pewnym. Bez wątpienia jednak, samochody Bugatti już stworzyły historię i są swoistymi dziełami sztuki na kołach. Niezależnie jak dalej potoczy się ta historia.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *