Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Hyundai Elantra nie ma łatwego życia, bo jest sedanem, które nie sprzedają się z natury za dobrze, ale doczekał się 7. generacji i zobaczymy ją w iście filmowej scenerii

Nie jest tajemnicą, że obecnie sedany uchodzą za jedne z najgorzej sprzedających się samochodów na świecie. Ludzie znacznie częściej wybierają SUV’y i Crossover’y, bo są one dla nich bardziej uniwersalne. Hyundai się jednak nie poddaje i przygotował dla najwytrwalszych klientów 7. już generację modelu Elantra. Obecnie znajdująca się w sprzedaży generacja wciąż wygląda świeżo, ale jako, że Hyundai zmienił nieco stylistykę projektowania i realizuje myśl stylistyczną o nazwie “Sensuous Sportiness” to przyda się spore odświeżenie. Na razie oficjalnie auto pozostaje tajemnicą do 17 marca, ale co nieco można już powiedzieć.

Hyundai pokazał dwa nowe zdjęcie – zapowiedzi, z których wynika jasno, że nowa generacja będzie uciekać się bardziej w stronę Coupe niż klasycznego sedana. To dobra zmiana, bo da spory powiew świeżości, ale pojawia się pytanie czy nie straci na tym użyteczność samochodu. Widać również bardzo ostre wcięcie na bocznym panelu drzwi, które ciągnie się od przedniego nadkola aż po wgłębienie klamki na tylnych drzwiach. Są to dosyć ostre kształty i już teraz możemy powiedzieć, że to nie jedyne miejsce, gdzie znajdziemy taki zadziorny akcent. Bowiem nowa Elantra będzie wykorzystywać sporo elementów stylistycznych z modelu Sonata, który w Polsce nie był dostępny.

Teaser wnętrza zdradza, że będziemy mieli do czynienia z nowoczesnym minimalizmem. Nie zabraknie oczywiście dwóch wielkich ekranów we wnętrzu, które to już widzieliśmy częściowo w nowym i20, realizującym tą samą stylistykę. Samochód powinien zyskać sporo przestrzeni wizualnie we wnętrzu, a wszystkie najpotrzebniejsze funkcje są dostępne na wyciągnięcie ręki. Możemy spodziewać się sporej poprawy jakości wykonania elementów wnętrza oraz użytych materiałów, gdyż marka zaczyna zbliżać się w stronę segmentu premium i kładzie spory nacisk na jakość.

Premiera ma się odbyć 17 marca w Hollywood, ale oczywiście nie zabraknie transmisji online. Będzie można oglądać premierę na żywo za pośrednictwem oficjalnych kanałów marki. W sprzedaży auto ma się pojawić we wrześniu, a informacja o tym czy zobaczymy Elanre w Polsce nie została jeszcze ogłoszona. Miejmy nadzieję, że Hyundai zdecyduje się stawić czoła nowej Skodzie Octavii, która zgarnęła dla siebie sporą część rynku. Nie wiadomo również co znajdzie się pod maską, ale hybrydowe rozwiązanie nie jest wykluczone. Więcej szczegółów poznamy za niecały tydzień.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *