Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Hyundai stworzy swojego konkurenta dla Corvette? To wcale nie jest odległy scenariusz, bo już tworzą podwaliny pod taki projekt

Jeśli śledzicie premiery na targach motoryzacyjnych w USA to zapewne widzieliście ten koncept. Został on zaprezentowany w Los Angeles pod nazwą Hyundai RM19 Racing Midship Sport Car i opierał się na modelu Veloster. Jednak teraz zaszło kilka zmian, które są dosyć kluczowe dla przyszłości marki. W Los Angeles auto to miało silnik z przodu oraz napęd na przednią oś, co w zasadzie do złudzenia przypominało zwykłego Velostera z kilkoma dodatkami z i30N oraz ekstrawaganckim pakietem optycznym. Teraz postawiono na całkiem inną koncepcję.

Po zmianach auto ma silnik umieszczony centralnie, który oficjalnie generuje 390 KM. Nieoficjalne informacje od jednego z inżynierów mówią o mocy “ponad 400 KM”. Cała moc trafia na tylne koła za pośrednictwem sekwencyjnej 6-biegowej skrzyni TCR. Jak mówią ludzie zaangażowani w projekt takie auto mogłoby już trafić do produkcji, bo projekt jest bardzo zaawansowany. Mimo to Hyundai naciskał, aby poczekać i nie starać się o homologacje dla samochodu.

Docelowo nowy sportowy samochód ma powstać w ciągu 3 lat, kiedy to Hyundai przygotuje uniwersalną platformę dla siebie, KIA oraz Genesis i to na niej zbuduje auto. Pojawiły się pogłoski, że samochód Hyundaia z centralnie umieszczonym silnikiem ma być konkurentem na Corvette General Motors. Plan ambitny, bo Corvette jest na wysokim poziomie, ale kto wie czy coś się nie pozmienia na szczeblach decyzyjnych w Hyundaiu i nie zadecydują o takiej budowie. Mają przecież inżyniera z BMW, więc mogą próbować. Hyundai oficjalnie mówi, że 30-40 tysięcy dolarów to za mały budżet, aby auto się w nim zmieściło. Raczej chcieliby 50-80 tysięcy, a to faktycznie poziom Corvette.

Foto. TheSmokingTire

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *