Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

W przypadku tej Hondy Civic można powiedzieć, że to japońska odpowiedź na Renault 5 Turbo tyle, że ma o 2 cylindry i 1.8 litra większy silnik “pod maską”

Zdaje się, że w Polsce popularność Hondy Civic tak naprawdę zaczyna się od czwartej generacji, chociaż dzisiaj ciężko o egzemplarz w dobrym stanie i dopiero piąta odsłona jest dostępna w stosunkowo niskim budżecie. Jednak dla wielu Honda, a w szczególności Civic, to obraz niskich lotów wyścigów i obiekt pośmiewiska. Są jednak takie warianty, że niejeden “hejter” Civica nie jest w stanie przejść obok nich obojętnie. Można do nich zaliczyć chociażby tą Hondę Civic z centralnym silnikiem 3.2 VTEC, która nie tylko wygląda dobrze, ale również brzmi i prowadzi się genialnie. Teraz w dodatku jest na sprzedaż.

Civic

To auto ma swój klimat, co do tego nie ma wątpliwości, a najlepsze jest to co znajduje się pod maską. No dobra, określenie “pod maską” jest trochę na wyrost, bo jak otworzycie maskę to nic tam nie znajdziecie. Silnik jest, ale w środku za przednimi fotelami, bo to VTEC umieszczony centralnie. Przeróbka została wykonana przez Andy’ego Barchecka z Bremerton w stanie Waszyngton w latach 1987-1992 i jest to silnik o oznaczeniu J32A2. Zmian względem serii jest sporo, bo trzeba było wstawić nową izolację, przygotować specjalną ramę pod silnik i przenieść zbiornik. Jednak finalnie wyszło bardzo dobrze, a napęd przenoszony jest za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej.

Civic

Jeśli chcecie kupić ten egzemplarz to jest taka możliwość na aukcji w Bring a Trailer. Obecnie na licytacji cena wynosi $35,250, a do końca zostały 4 dni. Przebieg tego egzemplarza to 6 tysięcy mil i w rękach obecnego właściciela jest od 2008 roku. Może znajdzie się chętny na przygarnięcie takiego rodzynka do swojej kolekcji? Nie da się odmówić mu wartości kolekcjonerskiej i ciekawi nas za ile finalnie się sprzeda. 35 tysięcy dolarów to już nie mała kwota, bo dokładając około 27 tysięcy złotych można kupić bazowego Civica Type-R najnowszej generacji. Jednak tam nie mamy 3.2 VTEC.

Civic

Więcej informacji i zdjęć znajdziecie na stronie Bring a Trailer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *