Redaktor | Fotograf

Na mało które auto każdy petrolhead czeka tak, jak na nową generację Hondy Civic Type-R. Ta miłość nie wzięła się znikąd, bo auto długo pracowało na status legendy. Każda z generacji stawiała poprzeczkę jeszcze wyżej, więc nowy Type-R będzie miał bardzo trudne zadanie. Jednak teraz, po prezentacji, można powiedzieć, że Honda wywiązała się z niego dobrze. Niestety, póki co Japończycy nie zdradzili szczegółów technicznych na temat nowego modelu.

Honda od wielu miesięcy zapowiadała nowego Civica Type-R. Wiele razy były to zdjęcia w kamuflażu lub zdradzające tylko niewielkie szczegóły. Tym razem jednak przyszła pora na właściwą premierę. Choć właściwie nie do końca można to tak nazwać. Honda pokazała nam “jedynie” ostateczny design modelu. Nie zdradziła żadnych konkretnych informacji na temat mocy, osiągów, a także ceny. Cóż najwidoczniej uznała, że potencjalny klient kupuje oczami. Faktycznie, w przypadku tej generacji Civic Type-R może tak być, ponieważ auto prezentuje się bardzo sportowo.

Honda Civic Type-R zaprezentowana - duże skrzydło i duże oczekiwania

W porównaniu do zwykłego Civica zmieniło się bardzo dużo. Z przodu pojawiły się znacznie większe zderzaki, kryjące ogromne wloty powietrza. Na masce także pojawił się wlot powietrza, pozwalający lepiej chłodzić silnik. Co ciekawe, szersze nadkola znajdują się zarówno z przodu, jak i z tyłu. Kryją one duże felgi, a także sportowe hamulce. Z tyłu znajdziemy sporych rozmiarów dyfuzor, a także trzy końcówki wydechu, podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji modelu. Charakteru dodaje także ogromny spoiler, który jednak dobrze pasuje do Type-R. Oczywiście, na aucie znajdziemy wiele czerwonych akcentów, w tym znaczki Hondy.

Wnętrze także otrzymało kilka sportowych dodatków. Jest to między innymi nowa kierownica, a także sportowe fotele. Zapomnieć o tym, że prowadzimy wersję Type-R nie da nam plakietka znajdująca się po prawej stronie deski rozdzielczej, a także metalowa gałka do zmiany biegów. Niestety, Honda nie zdradziła nic na temat danych technicznych samochodu. Określiła jedynie nowego Civica Type-R mianem najmocniejszej generacji tej wersji. Można się więc spodziewać mocy przekraczającej 320 koni. Prawdopodobnie więcej informacji na temat Civica Type-R poznamy już tej jesieni.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *