Słynny tuner vanów Forda MS-RT pokazał światu limitowaną wersję Transita Custom, nazwanego R185. Bazujący na osobowym wariancie Transita, będzie dostępny tylko w jednym malowaniu “Slate Grey” zaprojektowanym przez oddział Special Vehicle Operations w Fordzie.

Wyprodukowanych zostanie jedynie 40 egzemplarzy na rynek UK. Wszystkie z nich powstaną w fabryce MS-RT w Pontypool w południowej Walii. Według tunera limitowana produkcja zapewni vanowi status kolekcjonerski w przyszłości oraz pomoże wyróżnić się na drodze.

Co również pomoże wyróżnić się temu zwariowanemu projektowi wśród zwyczajnych aut, to przede wszystkim agresywny bodykit. Auto zyskało rozbudowane poszerzenia nadkoli, nowe zderzaki i unikatowy grill z czerwonym akcentem na jednym z żeber. Czerwone akcentowe winyle, które walijska firma nazywa “subtelnymi”, zdecydowanie dodadzą do “efektu wow”. Całą tę dramaturgię podkreślają 18-calowe felgi OZ Racing, oraz czarne końcówki wydechu na wysoki połysk.

Natomiast wewnątrz, R185 otrzyma lekką kierownicę z włókna węglowego, skórzaną tapicerkę z czerwonym przeszyciem i sporo technologii. Van będzie miał również na swoim pokładzie między innymi w bi-ksenonowe reflektory, w kamerę cofania oraz system monitorowania martwego pola. Na pokładzie znajdzie się również oprogramowanie, które dostarczy do kabiny, przez głośniki sztuczny dźwięk silnika, który według MS-RT ma być “dopasowany do osiągów” tego vana.

Klienci otrzymają możliwość wyboru między długim i krótkim wariantem Forda, oraz między automatyczną i manualną skrzynią biegów.
Ceny zaczną się od £37 995 netto, co daje około 190 tys w przeliczeniu na złotówki. To sporo jak za vana, a trzeba do tego doliczyć jeszcze VAT. Natomiast każdy z egzemplarzy, tak jak wszystkie produkty MSRT otrzyma gwarancję na 100 tys mil i będzie mógł być serwisowany w każdym ASO Forda.

Jak mówi szef i założyciel MS-RT, R185 to odpowiedź na sukces Transita Custom. “Transit Custom odniósł niesamowity sukces, więc postanowiliśmy odpowiedzieć na potrzebę czegoś jeszcze bardziej specjalnego i oryginalnego, okazywaną przez klientów.”
“Edycja limitowana na pewno wyprzeda się w mgnieniu oka i bardzo szybko stanie się ikoną wśród fanów MS-RT” – dodał.

Foto. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *