Po udanym podbiciu rynku przez Forda Ranger Raptor, amerykański producent postanawia wprowadzić kolejną wersję limitowaną pick-up’a. Według statystyk ubiegłoroczna sprzedaż Ranger’a była najlepszą w historii. Ford z dumą oznajmia, że w 2019 roku sprzedał ponad 50 tysięcy sztuk w samej Europie.

Specjalna edycja modelu Ranger dostępna będzie na rynkach w całej Europie już pod koniec lata 2020 roku. Z informacji prasowych wynika, że odmiana zostanie wyprodukowana w liczbie 4500 egzemplarzy, z czego 1400 zostanie przeznaczony na rynek angielski. Auto wyposażone będzie w dokładnie ten sam silnik, który widnieje pod maską Ranger’a w wersji Raptor. Jest to oczywiście 2-litrowa jednostka wysokoprężna wspomagana dwiema turbinami. Moc silnika wynosi 210 koni mechanicznych, dzięki temu pierwszą setkę na liczniku zobaczymy po ponad 10 sekundach.

Limitowana edycja Thunder będzie wyróżniała się przede wszystkim lakierem, który jak twierdzi producent, jest w kolorze morskiej szarości. Trójwymiarowe plakietki “Thunder” są w kolorze czerwonym i zdobią przednie drzwi oraz tylną klapę. Logo “Ranger” z tyłu pojazdu wykończone jest w kolorze matowej czerni. Czarne wykończenia możemy znaleźć również na osłonie chłodnicy, klamkach czy osłonie świateł przeciwmgielnych. 18 – calowe aluminiowe felgi również wykończone są w kolorze czerni. Dodatkową opcją w jaką będziemy mogli wyposażyć Ranger’a Thunder będzie czarna roleta przestrzeni ładunkowej. Zmiany pojawiły się również wewnątrz pojazdu. Skórzane fotele wzbogacone są czerwonym haftem “Thunder”. Przeszycia w tym samym kolorze znajdziemy również na innych elementach kokpitu. W standardzie znajdą się również czarne maty podłogowe oraz progi, które będą podświetlane na czerwono.

Ranger

Podobnie jak Raptor, auto będzie wyposażone w 10 – biegową przekładnie automatyczną oraz napęd na wszystkie koła. Niestety zabraknie mu niektórych dodatków terenowych, ale jak zapewnia Ford pojazd nadal będzie posiadał świetne właściwości terenowe.

„Ta sprawna, wygodna i stylowa edycja najlepiej sprzedającego się w Europie pick-up’a jest tak wytrzymała i wszechstronna, jak charyzmatyczna”

Hans Schep, dyrektor generalny działu pojazdów użytkowych Ford of Europe

Tak jak wspomnieliśmy, pierwsze egzemplarze przyjadą do Europy pod koniec lata tego roku. Ford wypuści na rynek dokładnie 4500 egzemplarzy, z czego 1400 będzie przeznaczone jedynie na rynek w Wielkiej Brytanii.

Ranger

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *