Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Choć dział RS stał się uboższy przez brak Focusa, to z kolei dział ST staje się bogatszy o kolejne auto, a jest nim Ford Puma ST, który będzie miał silnik 1.5 EcoBoost

Informacja o tym, że nie pojawi się nowych Focus RS wstrząsnęła motoryzacyjnym światem. Po raz pierwszy w historii dochodzi do sytuacji, że dana generacja modelu Focus nie doczeka się topowego wariantu sportowego. Na całe szczęście wersja ST powstała jakiś czas temu i dzisiaj okazuje się, że silnik 2.3 EcoBoost o mocy 280 KM to wszystko co dopuszcza do ruchu w Europie ekologia. Focus RS mógłby powstać chociażby na rynek amerykański, ale jest pewien problem – bazowy Focus się tam nie sprzedaje i nie jest oferowany, więc robienie samej wersji RS mija się z celem. Teraz jednak Ford UK na swoim Twitterze pokazał film, który jest zwiastunem dla nowego samochodu z emblematem ST, który to ma się pojawić w najbliższym czasie. Tym autem jest oczywiście Ford Puma ST, który to został kilkukrotnie przyłapany podczas testów.

Ford Puma ST

Nagranie trwa 30 sekund, ale jesteśmy w stanie zobaczyć najważniejsze elementy samochodu. Wiemy, że grill będzie podobny do tego co widzimy w modelu Focus ST, auto dostanie zupełnie nowe felgi, a całość zyska nieco muskularności. Samochód ucieka się bardziej w stronę miejskiego hot hatch’a aniżeli w stronę Crossover’a, co jest oczywiście bardzo dobrym kierunkiem rozwoju. Ford Puma ST otrzyma dwie końcówki wydechu oraz nieco agresywniejsze ospojlerowanie, bo pojawi się ono zarówno na dachu nad tylną szybą jak i w postaci przedniego splittera. Całość będzie miała bardzo sportowy wydźwięk, co zresztą słychać na filmie.

Pod maską ma się znajdować silnik 1.5 EcoBoost, który ma 3 cylindry i jest w stanie wygenerować 200 KM oraz 290 Nm. To oczywiście mniej niż w przypadku Focusa ST, który ma silnik 2.3 EcoBoost, ale dalej sporo, bo Puma jest znacznie mniejszym i lżejszym autem. Na filmie możemy usłyszeć, że samochód brzmi naprawdę ciekawie i na tle konkurencji może się wyróżniać rasowym brzmieniem mimo, że to faktycznie tylko 3 cylindry. Dodatki w postaci emblematów ST dodadzą nieco sportowego charakteru, więc finalnie Puma ST może okazać się ciekawą propozycją. Premiera już wkrótce, a w salonach auto powinno być już pod koniec tego roku.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *