Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Ford nie zamierza rezygnować z integracji z Apple CarPlay i Android Auto w swoich samochodach, mimo wdrażania swojego własnego systemu multimedialnego o nazwie Ford SYNC. To decyzja przeciwna do General Motors.

W dobie globalizacji i dostępu do internetu, ciężko sobie wyobrazić, że w jakimś samochodzie zabraknie znanych i sprawdzonych rozwiązań. Od lat Apple CarPlay i Android Auto stanowią trzon systemów multimedialnych w samochodach osobowych i dostawczych. Niedawno jednak General Motors ogłosiło, że zrezygnuje z usługi Google oraz Apple na rzecz swojego własnego systemu. Ford wciąż będzie oferować swoim klientom możliwość korzystania z Apple CarPlay i Android Auto w swoich samochodach, nawet w tych wyposażonych w system SYNC 4.

Oczywiście, w nowych modelach Forda, takich jak Mustang Mach-E czy F-150, system SYNC 4 będzie oferował funkcjonalności, których nie znajdziemy w systemach Apple i Google, ale producent uważa, że klienci powinni mieć wybór, z którego systemu chcą korzystać.

Ford nie zrezygnuje z Apple CarPlay i Android Auto w swoich autach

Klienci oczekują, że będą mogli podłączyć swoje urządzenia i korzystać z różnych funkcji, bez względu na to, czy jest to Apple CarPlay, Android Auto czy Ford SYNC 4. – powiedział Matt Zuehlk, menadżer ds. produktów multimedialnych w Fordzie.

Firma jest przekonana, że możliwość korzystania z różnych systemów multimedialnych może przyciągnąć do jej samochodów większą liczbę klientów, a jednocześnie umożliwić użytkownikom dostosowanie interfejsu do swoich preferencji. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Ford daje klientom wybór w kwestii systemów multimedialnych. W 2020 roku producent wprowadził do swoich samochodów system SYNC 4, ale jednocześnie zaoferował klientom możliwość korzystania z Apple CarPlay i Android Auto.

Ford nie zrezygnuje z Apple CarPlay i Android Auto w swoich autach

Wraz z rozwojem systemów multimedialnych, coraz więcej producentów samochodów decyduje się na wdrożenie swoich własnych rozwiązań, ale wciąż pozostają one w cieniu systemów Apple i Google, które cieszą się dużą popularnością i uznaniem wśród klientów. Najważniejsze w tym przypadku jest obycie z technologią, bo systemy takie jak Apple CarPlay i Android Auto sprawiają, że multimedia nawet w całkowicie innym samochodzie wyglądają bardzo podobnie i szybko możemy się do nich przyzwyczaić, a to ważne, bo intuicyjność to podstawa. Ford zdaje sobie sprawę z tego, że niektórzy klienci są przywiązani do systemów Apple i Google i nie chcą rezygnować z ich funkcjonalności, dlatego firma postanowiła dać im wybór w ich aucie.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *