Raz na jakiś czas motoryzacyjny świat obiega informacja o znalezieniu legendarnego auta, które przez dany okres czasu było w ukryciu. Tym razem po 37 latach ze stodoły wyjechał znany wszystkim Ford Mustang Boss 302, który został wyprodukowany w 1970 roku.

Oczywiście stan auta widoczny na zdjęciach nie przypomina jego wyglądu podczas wyjechania z amerykańskiej stodoły po 37 latach. Ford Mustang Boss 302 został kompleksowo odrestaurowany nie tylko na zewnątrz. Elementy znajdujące się w środku pojazdu również podległy renowacji. Sprzedawca nie ukrywa, że przekształcenie auta do stanu “roboczego” wymaga nie tylko dużej ilości pieniędzy ale również czasu. Niestety czas w jakim auto zostało odnowione nie został podany, nad czym bardzo ubolewamy, bo byłaby to ciekawa informacja.

Aktualnie auto zostało wystawione na sprzedaż w serwisie eBay. Cena ? Jedyne 67 995 dolarów. Biorąc pod uwagę stan oraz przebieg samochodu można powiedzieć, że jest to okazja. Ludzie z Streetside Classics twierdzą, że 50-letni Mustang ma dokładnie 34,209 mil przebiegu. Dzięki temu auto staję się jeszcze bardziej unikatowe. Mustanga napędza legendarny silnik V8 o pojemności 5 litrów. Jednostka połączona jest z 4-biegową manualną skrzynią biegów. Sprzedawca zapewnia, że cały układ hamulcowy wraz z tarczami został zmieniony na nowy. Wszystko zostało wykonane na oryginalnych częściach. Warto dodać, że silnik nie został zmieniony. Udało się go ocalić, a wymienione zostały jedynie elementy, które uległy zniszczeniu lub wymagały naprawy.

Ford Mustang Boss 302

Wnętrze auta również wygląda bardzo atrakcyjnie jeżeli weźmiemy pod uwagę wiek pojazdu. W zachowanym, oryginalnym wyposażeniu auta możemy znaleźć m.in składane tylne siedzenia, światła wewnętrzne oraz radio AM. Ostatnia pozycja nie ma oczywiście sensu w dzisiejszych czasach, ale jest świetnym dodatkiem typu “vintage”.

Ford Mustang Boss 302

Biorąc pod uwagę stan auta kupujący ma możliwość dojechania autem na kołach do domu. Jeżeli chodzi o ten konkretny egzemplarz cena ma sens. Odrestaurowanie auta, które przez prawie 40 lat stało w garażu często graniczy z cudem. Taka operacja wymaga naprawdę dużo poświęcenia, a przy tym zasobnego portfela. Gdybyście chcieli obejrzeć auto, możecie to oczywiście zrobić w garażu Streetside Classics, który znajduję się w Charlotte w Północnej Karolinie.

Ford Mustang Boss 302

Foto. zdjęcia z aukcji

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *