Redaktor | Fotograf

Novitec jest znany ze swoich świetnych pakietów. F8 Spider jest kolejnym modelem, który otrzyma pakiet N-Largo od tego tunera. Jak widać na zdjęciach, jest on mocno zaawansowany. Zmiany obejmują zarówno stylistykę, jak i podniesienie mocy, co pozwoliło poprawić osiągi. Powstanie jedynie 15 sztuk, a ta ze zdjęć będzie w pięknym, fioletowym kolorze.

Niemiecki tuner Novitec, jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli producentów, którzy modyfikują Ferrari. Przez wiele lat oferowania pakietów o różnym stopniu zaawansowania, Novitec wyrobił sobie świetną opinię. W ostatnim czasie, tuner zaprezentował swoje propozycje tuningu do między innymi SF90 czy F8 Tributo. Tym razem trafiło na F8 z otwartym dachem, czyli odmianę Spider. Zmiany w pakiecie N-Largo obejmują zarówno część stylistyczną, jak i techniczną. Novitec podniósł moc, co poprawiło nieco osiągi modelu.

Ferrari F8 Spider otrzymuje pakiet N-Largo od Noviteca i fioletowy kolor

Z zewnątrz główne zmiany opierają się na poszerzeniu auta. N-Largo jest szersze od standardowego F8 Spider aż o 13 centymetrów z tyłu i o 7 centymetrów z przodu. Oryginalne felgi Ferrari zostały zastąpione przez Vosseny o rozmiarze 21 cali. Dzięki obniżonemu o 35 milimetrów zawieszeniu, całość prezentuje się bardzo dobrze. Ponadto, Novitec dodał kilka dokładek i spoiler. Wszystko oczywiście z włókna węglowego, aby obniżyć masę. Zmiany powinny także nieco poprawić aerodynamikę auta. Oczywiście całość wygląda także dużo bardziej spektakularnie niż zwykłe F8 Spider. Zwłaszcza w tym pięknym fioletowym kolorze.

Ferrari F8 Spider otrzymuje pakiet N-Largo od Noviteca i fioletowy kolor

Od strony technicznej, tuner zajął się głównie silnikiem, a co za tym idzie podniesieniem mocy. Z jednostki Ferrari o pojemności 3,9 litra wyciągnięto aż 819 koni mechanicznych. Oznacza to przyrost na poziomie 99 koni względem standardowego F8 Spider. Dzięki temu Ferrari z pakietem N-Largo przyspieszy do setki w 2,6 sekundy i rozpędzi się do 340 kilometrów na godzinę. Niestety, Novitec nie zdradził ile będą kosztować F8 wyposażone w ten pakiet, jednak z pewnością tanio nie będzie. Powstanie jedynie 15 sztuk, więc niewielu szczęśliwców będzie miało możliwość wejść w jego posiadanie.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *