Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Formentor ma pojawić się na targach w Genewie i wtedy też ma się wyjaśnić kwestia układu napędowego, bo na 245 KM nie powinno się skończyć

Wczoraj mogliśmy po raz pierwszy oficjalnie zobaczyć nowy model marki CUPRA Leon, który stanowi bazę w gamie modelowej. Auto oferowane jest w 3 wariantach silnikowych i stanowi dobrą podstawę w ofercie. W zeszłym roku CUPRA sprzedała 24 700 samochodów z czego większość to właśnie model Leon. Teraz nowa generacja ma być jeszcze większym bestsellerem i CUPRA wiąże z tym duże nadzieje, ale w osiągnięciu lepszych wyników finansowych ma pomóc model Formentor. Jeśli o nim jeszcze nie słyszeliście to sporo was ominęło, bo będzie to bardzo wyjątkowy model w portfolio producenta i na pewno na swój sposób przełomowy.

Zacznijmy od tego, że jest to SUV, który będzie pierwszym samochodem marki CUPRA, który zostanie wykonany od podstaw przez dział sportowy. Nie zobaczymy odpowiednika modelu Formentor w dziale Seata, bo będzie on dostępny tylko pod logiem CUPRA. To dosyć duży przełom, gdyż dotychczas producent oferował tylko samochody, które wcześniej pojawiły się w portfolio marki Seat. Tak też jest z modelem Leon, bo niedawno to właśnie Seat zaprezentował podstawowy wariant pod swoimi skrzydłami. Jednak czym będzie Formentor i jak będzie wyróżniał się na tle konkurencji?

Przede wszystkim musi zaznaczyć, że będzie występować w wersji hybrydowej. CUPRA wczoraj ogłosiła, że chce mieć w ofercie 3 auta z napędem hybrydowym i już 2 się pojawiły – Leon oraz Leon ST. Co ciekawe Formentor wejdzie do oferty jako model umieszczony w hierarchii nad modelem Ateca. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że powinien być od niego większy oraz wyposażony w mocniejszą jednostkę napędową. Obecnie Ateca ma silnik 2.0 TSI o mocy 290 KM, a wersja koncepcyjna Formentor miała silnik 1.5 TSI + jednostka elektryczna o łącznej mocy 245 KM. Na dzień dzisiejszy możemy odrzucić ten pomysł i spodziewać się czegoś specjalnego.

Premiera odbędzie się 3 marca na Salonie Samochodowym w Genewie. Wtedy też poznamy wszystkie szczegóły. Do sprzedaży auto trafi nie wcześniej jak pod koniec 2020 roku lub na początku 2021. Od połowy roku będzie można składać zamówienia na nowy model marki CUPRA. Mówi się, że będzie to wielki krok dla producenta, a pierwszy samodzielny model stworzony przez CUPRA da początek wielu ciekawym konstrukcjom. Co ciekawe producent zaprzeczył, że pojawi się CUPRA Ibiza w najbliższym czasie.

Foto. materiały prasowe CUPRA

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *