Redaktor | Fotograf

Najnowsze wcielenie obecnej generacji amerykańskiego supersamochodu pokonuje 1/4 mili w zaledwie 10,6 sekundy. Chodzi oczywiście o wersję Z06, której oficjalna premiera miała miejsce niedawno. Jej dane techniczne robią wrażenie. Zwłaszcza silnik V8 o pojemności 5,5 litra, kręcący się aż do 8600 obrotów na minutę, podbił serca fanów motoryzacji. Teraz pokazuje również, że osiągi są jego mocną stroną

Chevrolet Corvette generacji C8 stał się jedną z bardziej kontrowersyjnych premier ostatnich lat. Jednak znacznie lepiej została przyjęta sportowa odmiana Z06, której premiera miała miejsce niedawno. Chodzi przede wszystkim o jednostkę napędową, która jest bardzo zaawansowana technicznie i kręci się aż do 8600 obrotów na minutę. Bardzo ważne jest także centralne umieszczenie silnika, co pomaga w złapaniu przyczepności. Całość wygląda także bardzo spektakularnie, dzięki rozbudowanej aerodynamice. Jednak czy wraz z parametrami silnika idą w parze osiągi? Okazuje się, że zdecydowanie tak.

Chevrolet Corvette C8 Z06 pokonuje 1/4 mili w zaledwie 10,6 sekundy

Corvette Z06 rozpędza się do 96 kilometrów na godzinę w zaledwie 2,6 sekundy. To oczywiście znakomity wynik, zwłaszcza, jak na tylnonapędowe auto. Jednak znacznie bardziej imponujący jest czas na 1/4 mili. Ten wynosi jedynie 10,6 sekundy. Jest to równie dobry rezultat, co ekstremalna wersja ZR1 generacji C7. C8 osiąga tak świetne wyniki głównie dzięki pakietowi Z07 Performance. Opona Michelin Cup2 R osiąga znakomitą przyczepność, a w złapaniu trakcji pomagają także zmienione nastawy zawieszenia. Co ciekawe, jeśli wybierzemy także opcjonalne, w pełni carbonowe felgi, Z06 C8 będzie lżejsze o niemal 40 kilogramów od poprzedniej generacji.

Chevrolet Corvette C8 Z06 pokonuje 1/4 mili w zaledwie 10,6 sekundy

Oczywiście w osiągnięciu tak dobrego przyspieszenia pomaga także silnik umieszczony centralnie. Znacznie poprawia on dystrybucję masy. Pod maską Z06 jest znakomity silnik LT6 o pojemności 5,5 litra. Rozwija on moc 680 koni mechanicznych, a także osiąga aż 624 niutonometry. Strach pomyśleć, co przyniesie najmocniejsza odmiana obecnej generacji Corvette, czyli ZR1. Z pewnością dużo więcej mocy i agresywniejszą stylistykę. Oby Chevrolet nie trzymał nas zbyt długo w niepewności.

Samochód Chevrolet Corvette generacji C7 możesz wypróbować korzystając z usług wypożyczalni samochodów sportowych Power Cars Rent

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *