Redaktor | Fotograf

W obecnych czasach coraz ciężej o samochód, który dawałby analogową radość z jazdy. Podstawą takich doznań jest bez wątpienia skrzynia manualna. Jeśli połączyć ją z mocnym autem i otwartym dachem, ciężko o coś bardziej emocjonującego. BMW Z4 Edition Pure Impulse oparta o model M40i będzie ukłonem w stronę entuzjastów skrzyń manualnych.

Fani purystycznej radości z jazdy BMW M z otwieranym dachem będą mogli cieszyć się nową wersją idealnie pasującą do ich preferencji. Na rynek trafia BMW Z4 M40i Edition Pure Impulse. Bawarski roadster do tej pory był dostępny jedynie z automatyczną skrzynią biegów. Teraz się to jednak zmieni. Najmocniejsza, 6-cylindrowa odmiana, będzie oferowana również z przekładnią manualną. Nie jest to jednak koniec zmian, które dotkną specjalną wersję.

Edycja Pure Impulse obejmuje również na nowo skonfigurowany układ jezdny z obręczami kół M ze stopów lekkich w różnych rozmiarach na osiach – 19 cali na osi przedniej i 20 cali na osi tylnej, co do tej pory było elementem charakterystycznym modeli M2, M3 czy M4 – a także ekskluzywne elementy stylistyczne karoserii i wnętrza. Edycja będzie dostępna w Niemczech i na innych rynkach europejskich, a także w USA. Nowe opcje w ofercie lakierów dodają świeże akcenty również innym wariantom modelowym BMW Z4.

Ekskluzywna technologia układu jezdnego modelu Edition obejmuje dodatkowe sprężyny na przedniej i tylnej osi. Z przodu zastosowano specjalnie wzmocnione mocowanie stabilizatora. Odpowiednio zmodyfikowano też mapy elektronicznego sterowania tylnymi amortyzatorami oraz oprogramowanie adaptacyjnego sportowego układu kierowniczego. W celu uzyskania ostrzejszej, maksymalnie purystycznej charakterystyki prowadzenia konstruktorzy wyposażyli kontrolę trakcji i sportowy dyferencjał M w tym modelu w nową logikę regulacji.

BMW Z4 M40i w edycji Pure Impulse ma również charakterystyczne elementy stylistyczne karoserii. Poprzez bardziej drapieżny wygląd podkreślają sportowy charakter roadstera i uzupełniają typowe cechy zewnętrzne M poprawiające prowadzenie powietrza i równowagę aerodynamiczną. W wyposażeniu znajdują się również błyszczące elementy M Shadow Line o rozszerzonym zakresie obejmujące również ekskluzywne oznaczenia modelu na przednich błotnikach i z tyłu, a także obudowy lusterek zewnętrznych w błyszczącym kolorze czarnym, specjalne lotki optymalizujące prowadzenie powietrza przy tylnych nadkolach i czerwone zaciski hamulcowe sportowego układu hamulcowego M. Częścią edycji Pure Impulse są również nowe lakiery. Na europejskich rynkach edycja Pure Impulse dostępna będzie w metalizowanym lakierze w kolorze mroźnej głębokiej zieleni. 

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *