Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Czy tego chcemy czy nie to SUV-y i tak się bardzo dobrze sprzedają. Patrząc na sytuację na rynku BMW w ciemno może tworzyć X8, bo i tak się sprzeda

BMW ostatnio bardzo polubiło “duże” rzeczy. Obowiązująca stylistyka wielkich nerek zagościła na dobre w szeregach producenta i już niemal pewnym jest, że najnowsze modele M3 oraz M4 zobaczymy z nowym, większym grillem. Jeśli dalej chcecie więcej od BMW to mam dla was dobrą informację – w planach jest model X8. I tak, X7 czy nowa seria 7 przy tym to nic, bo szykuje się naprawdę duży SUV z wielkim grillem za grube pieniądze.

Oficjalnej informacji o BMW X8 nie ma i pewnie jeszcze trochę poczekamy na potwierdzenie z oficjalnego źródła, lecz mówi się, że wewnętrzna nazwa samochodu w szeregach BMW będzie brzmiała G09. Już teraz po wpisaniu tego hasła w internet znajdziemy całkiem sporo materiałów poświęconych domniemanemu SUV-owi. Co jednak wiemy na ten moment? Tak naprawdę jeszcze nikt nie widział muła testowego, więc informacje są szczątkowe, ale mówi się, że powstanie wariant X8 M z podwójnie doładowanym silnikiem V8 z modelu X6. Na V12 z serii 7 raczej nie ma co liczyć, bo to silnik na wymarciu w BMW, więc myślę, że spokojnie możemy odpuścić sobie takie domysły, choć byłaby to ciekawa opcja w nowym SUV-ie.

X8
BMW X6 M Cabrio

W topowej odmianie ma mieć około 600 KM i oczywiście napęd xDrive. Słabsze silniki mają być przeszczepione z obecnego X7, więc pod względem mechanicznym sprawa będzie wyglądać bardzo podobnie. Czym różni się X6 od X8? Tak naprawdę to tylko gabarytami, bo X8 ma być solidnym samochodem o sporych rozmiarach. Wizualnie jednak obie konstrukcje będą zbliżone z tym, że przód jest tak jakby zaimplementowany z X7 przez co auto zdaje się być potężniejsze. Nie jest wykluczone, że X8 zaoferuje również trzeci rząd siedzeń dla swoich pasażerów i tutaj byłoby konkurencyjne dal Land Rovera.

Planowana data premiery to rok 2021, lecz nie wykluczone, że wszystko się opóźni, a BMW zaskoczy nas specjalnym konceptem na początku 2020 roku. Jeśli spojrzymy na obecny rynek SUV-ów i crossoverów to taki model jak najbardziej może mieć szanse na powodzenie. Sprzedaż tego typu samochodów jest na tyle duża, że w zasadzie można tworzyć aut w ciemno, a i tak się sprzeda. Więcej szczegółów odnośnie X8 (G09) poznamy w przyszłym roku.

Foto. X-Tomi Design

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *