Redaktor | Fotograf

W MotoGP rolę samochodów bezpieczeństwa spełnią BMW M3, M4 i M5 CS. Dołączy do nich motocykl bawarskiego producenta – 1000 RR.

Producenci od wielu lat starają się jak najlepiej reklamować swoje samochody. Jednym ze skuteczniejszych sposobów jest wystawianie ich w różnych seriach wyścigowych. Jednak równie ważne jest zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie takiej imprezy. Odpowiadają za to samochody bezpieczeństwa, które także wyjeżdżają na tor i są zauważane przez widzów. W przypadku najbardziej rozpoznawalnej Formuły 1, safety cary dostarczane są przez Mercedesa i Astona Martina, jednak najpopularniejszą serię wyścigów motocyklowych, czyli MotoGP, obsadza w tej kwestii BMW.

MotoGP BMW

Bawarski producent ma doświadczenie w dostarczaniu pojazdów dla tej organizacji. Robi to już od 22 lat i właśnie zaprezentował nowe samochody bezpieczeństwa. Będą to jedne z najnowszych modeli sportowych w ofercie marki, czyli M3, M4 oraz M5 CS. Pierwszy z nich został wyposażony w raczej nierzucający się w oczy lakier Frozen Dark Grey Metallic. Nieco ciekawiej postanowiono postąpić z M4, które otrzymało kolor Sao Paulo Yellow, który zdecydowanie się wyróżnia. M5 CS został wyposażony w Deep Green Metallic.

MotoGP BMW

Poza tymi pojazdami, gamę samochodów bezpieczeństwa uzupełnią M8 Competition w wersjach Coupe i Gran Coupe. Dołączy do nich także X5M w roli pojazdu medycznego. Bawarski producent zaprezentuje więc podczas wyścigów sporą część swoich modeli ze znaczkiem M. Na samochodach świat się jednak nie kończy. Imprezy zabezpieczać będą także motocykle BMW 1000 RR.

MotoGP BMW

Pierwszy wyścig MotoGP w sezonie 2021 odbędzie się już 28 marca. Będzie to GP Kataru. Wtedy będziemy mogli zobaczyć część nowej floty samochodów bezpieczeństwa od BMW w akcji. W pełnej krasie zostaną one zaprezentowane dopiero 18 kwietnia na GP Portugalii. Możliwe, że w przyszłości do gamy samochodów bezpieczeństwa BMW dołączy M3 w wersji Touring. Byłaby to bez wątpienia dobra okazja do zaprezentowania nowego modelu, który w końcu bardziej kojarzy się z bezpieczeństwem niż sportowe odmiany coupe.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *