Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

BMW sypie nowymi modelami i wersjami serii 8 w ostatnim czasie bardzo hojnie, co widać po liczbie premier i aktywności w mediach. Teraz przyszedł czas na rendery M8 Gran Coupe

W tym tygodniu oficjalnie mogliśmy zobaczyć najnowsze BMW serii 8 Gran Coupe, a zaledwie dwa tygodnie temu topową odmianę M8 Coupe. Nie trzeba było długo czekać, aby zobaczyć połączenie tych dwóch modeli, bo już dzisiaj są rendery od Aksyonov Nikita. Jednak w przypadku M8 Gran Coupe najbardziej powinien bać się Mercedes, bo to właśnie ta odmiana ma być najbliżej AMG GT63 S i ma odebrać wielu klientów.

M8

Jak na razie najmocniejsza wersja silnikowa 8 GC to 850i i jest to 4.4 litra V8 o mocy 530 koni mechanicznych. W przypadku M8 jest to ten sam silnik, ale generuje on aż 600 koni (625 w wersji Competition). Do M8 Gran Coupe trafi ta sama jednostka zapewne o takiej samej konfiguracji mocy i ma to pozwolić na uzyskanie setki w przynajmniej 3,1 sekundy. Dobry wynik? Wydaje mi się, że tak, bo to wciąż luksusowe i wygodne auto.

M8

Wizualnie samochód nie będzie się zbytnio różnił ani od 8 GC ani M8 Coupe, będzie to po prostu połączenie. Względem M8 zmieni się linia dachu i rozstaw osi, a względem 8 GC ulegną zmianie zderzaki oraz cały szereg drobnych detali. Ciekawie natomiast wygląda karbonowa dokładka jako spojler, gdyż jest ona tylko przedłużeniem linii bagażnika i nie znajduje się na całej klapie. Na pewno wrażenie robi wydech, bo taka ilość karbonu w dyfuzorze i potężne końcówki zapewnią dobry, rasowy dźwięk.

Premiera M8 GC ma odbyć się jeszcze w tym roku w okolicy listopada, ewentualnie zaraz na początku przyszłego roku (Genewa). Ceny nie są znane, ale jeśli Coupe kosztuje około 130 000 dolarów to możemy spodziewać się podobnej lub lekko wyższej ceny za Gran Coupe. Jednak zanim zobaczymy samochody na polskich drogach minie trochę czasu i nie oczekiwałbym polskiej premiery salonowej szybciej niż w drugiej połowie 2020 roku. Mimo wszystko jeśli ktoś rozważą zakup GT63 S to warto poczekać na odpowiedź od BMW, bo może być bardzo ciekawa walka między tymi dwoma modelami, szczególnie, że polska cena AMG GT63 S to ponad 800 000 złotych.

Foto. materiały prasowe BMW oraz Aksyonov Nikita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *