Redaktor | Fotograf

Czas ustanowiony przez nowe M4 w wersji Competition jest znacznie lepszy niż czas poprzedniej generacji M4. Co najważniejsze, test nowej M4 został przeprowadzony przez niezależny magazyn sport auto.

Czasy poszczególnych modeli na torze Nurburgring od dawna wzbudzają wiele emocji wśród fanów motoryzacji. Bez wątpienia są również kontrowersyjne, gdyż producenci nie zawsze wystawiają do rywalizacji całkowicie produkcyjne samochody. Wygląda na to, że w przypadku prób przeprowadzanych przez poszczególne marki, zawsze będziemy mieli do czynienia z pewnym przekłamaniem, jednak na szczęście nie tylko producenci testują czasy aut na Nurburgringu. Robi to także między innymi sport auto, które zmierzyło czas nowego BMW M4 Competition.

Sportowy model BMW osiągnął czas 7:30,79 minut. Jest to naprawdę dobry wynik, zważając na to, że poprzednik (choć na dłuższym dystansie) osiągnął ponad 20 sekund gorszy czas. Czas jest gorszy o jedną sekundę względem BMW M5 CS, który jest najmocniejszym oferowanym modelem marki. To także pokazuje do czego zdolne jest M4 Competition. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że test nie został przeprowadzony w idealnych warunkach. W kilku miejscach BMW, pomimo zastosowania doskonałych opon Michelin Pilot Sport Cup 2, traciło trakcję, co także prawdopodobnie zabrało kilka sekund.

BMW M4 Competition

BMW M4 Competiton skrywa pod maską 3-litrową jednostkę S58, która rozwija moc 510 koni mechanicznych. Moment obrotowy wynosi 650 niutonometrów, a wszystko trafia jedynie na tył. Niedługo na drogach powinna się jednak pokazać wersja z napędem MxDrive, która pozwoli przenosić napęd podobnie jak w modelach M5 i M8. M4 Competition jest dostępne zarówno w wersji ze skrzynią manualną, jak i 8-biegową automatyczną. Do testu użyto oczywiście tej drugiej konfiguracji. Auto waży 1699 kilogramów, co jest dość sporym wynikiem jak na takie auto. Jednak już niedługo na rynek powinna trafić odmiana CSL, która będzie lżejsza i mocniejsza, a przede wszystkim pozwoli na osiąganie jeszcze lepszych wyników na torze.

Film: sport auto Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *