Redaktor | Fotograf

Jeśli zastanawiasz się czy projektanci Audi mają w sobie odrobinę odwagi to spójrz na koncept niesamowitego RS6 GTO, które i tak nie powstanie, ale chociaż ładnie wygląda

Choć może literki GTO nie kojarzą się mocno z Audi, odegrały one rolę w historii marki. Znajdowały się w nazwie modelu 90 Quattro IMSA GTO. Był to model, który ścigał się w północnoamerykańskiej serii wyścigów IMSA. Choć wyścigowe Audi ścigało się tylko w sezonie 1989, to jego wygląd stał się bardzo rozpoznawalny. Teraz, z okazji 40 rocznicy powstania napędu quattro, zespół stylistów Audi przygotował koncept nawiązujący do wyścigowego modelu. Powstał on oczywiście na bazie najnowszego RS6 i prezentuje się naprawdę dobrze.

RS6 GTO

Pierwszym, co rzuca się w oczy są charakterystyczne białe felgi. Przypominają one nieco te z modelu A1 quattro, ale przede wszystkim są identyczne jak te w wyścigowym modelu. Drugą cechą auta są końcówki wydechu poprowadzone z boku samochodu. Z przodu główną zmianą jest grill, którego górną część zakryto i pomalowano w kolor auta. Poszerzono przednie nadkola. Na grillu znalazło się także logo GTO. Zresztą napis ten znajduje się jeszcze w kilku miejscach na aucie. Z tyłu znajdziemy ogromny spoiler i dyfuzor, na którym znalazło się czerwone światło znane z aut wyścigowych. Wygląda to naprawdę agresywnie.

RS6 GTO

Wnętrze zostało mocno odchudzone. Z tyłu zamiast kanapy pojawiła się klatka bezpieczeństwa, a zwykłe fotele zastąpiono wyścigowymi kubełkami Recaro. Zapewne pozbyto się również niepotrzebnych wygłuszeń i systemu multimedialnego. Pod maską auta prawdopodobnie znajduje się 4-litrowe V8 zmodyfikowane do mocy 700 koni, w odróżnieniu od oryginalnego Audi 90 Quattro IMSA GTO, gdzie było rzędowe 5 cylindrów. W obu przypadkach moc trafia oczywiście na wszystkie koła.

RS6 GTO

Niestety, auto jest prawdopodobnie jedynie realistycznie wyglądającym renderem. Bardzo szkoda, ponieważ w ostatnich czasach brakuje szalonych jeżdżących konceptów w stylu Renault Espace F1. RS6 GTO zdecydowanie zrobiłoby dużą furorę na różnych imprezach samochodowych czy targach. Dobrze byłoby również zobaczyć takie auto na torze. Szanse, że kiedyś jednak ujrzymy to auto są niestety niskie. Trzeba przyznać, że RS6 GTO wygląda jednak niesamowicie spektakularnie.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *