Audi ogłosiło niedawno, że w planach ma poszerzenie oferty najwydajniejszych modeli RS, więc wkrótce możemy spodziewać się ujawnienia Audi Q7 w najmocniejszej wersji. Zanim jednak dostaniemy oficjalne potwierdzenie o odświeżeniu SUV-a spod znaku czterech kółek, jeden z fanów wykonał komputerowy render, który prawdopodobnie bardzo przypomina finalną wersję nowego dziecka fabryki z Ingolstadt.

Modele RS to najmocniejsze, najwygodniejsze i najbardziej luksusowe warianty samochodów Audi, a ten standard był dotychczas zarezerwowany dla sedanów, kombi i limuzyn. Czy tego chcemy, czy nie rynek SUV-ów rozwija się jednak bardzo szybko i kwestią czasu było podjęcie decyzji o poszerzeniu tej opcji także o taki typ aut.

Każdy model RS jest z natury uniwersalny. Z jednej strony ich osiągi i parametry są zdecydowanie sportowe, a paliwożerność zdecydowanie do tego nawiązuje, lecz z drugiej ich docelowym przeznaczeniem jest bycie daily carem, którym raz na jakiś czas pójdziemy poszaleć na torze lub na jakimś odcinku. Nowy RS Q7 na pewno nie będzie od tego odchodził i możemy spodziewać się 7-osobowego, rodzinnego SUV-a, który będzie bardziej agresywny z wyglądu (choć połączenie słów ”SUV” i ”agresywny” to oksymoron) oraz będzie posiadał mocniejsze i bardziej wydajne serce.

Patrząc na rozwiązania w podobnych autach grupy VAG, takich jak Lamborghini Urus, Porsche Cayenne czy Bentley Bentayga możemy przypuszczać, że jednostką napędową RS Q7 będzie podwójnie uturbiony silnik V8 o zawrotnej mocy około 630 koni mechanicznych i tak samo jak w wyżej wymienionych autach będzie on obsługiwany przez ośmiobiegowy automat. RS Q7 pójdzie raczej jednak nie tyle w osiągi, co w komfort. Potężne SUV-y nastawione na prędkość i wrażenia sportowe są już dostępne w grupie Volkswagena, więc pójście w wygodę wydaje się być logicznym krokiem, by poszerzyć swoją ofertę. 

Interior

Poszerzenie marki RS na nowe typy aut to nowy rozdział dla Audi. Sukces Q7 może przyczynić się do jeszcze większego rozwoju właśnie tego typu wariantu, a kupujący będą mogli poczuć jakość i piękno wersji RS także w autach typu SUV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *