Redaktor | Fotograf

Najmniejszy crossover od Audi właśnie został zapowiedziany, a nazwa Citycarver nie jest przypadkowa, bo to właśnie miasto jest celem samochodu

Rynek małych crossoverów stał się w ostatnich latach ogromny.  Nikogo nie dziwi więc fakt, że również producenci premium zainteresowali się ich rynkiem wprowadzając nieco uterenowione odmiany swoich kompaktów lub nawet aut miejskich. Tą samą drogą poszło Audi, wprowadzając na rynek model Q2, a także zapowiadając właśnie podniesioną wersję A1, nazywającą się Citycarver.

Bardziej uniwersalna odmiana najmniejszego modelu w ofercie producenta z Ingolstadt będzie charakteryzowała się zmienionymi nadkolami i listwami bocznymi, które będą częściowo chromowane, grill będzie miał okrągłe wstawki, co również będzie nawiązywało do bardziej terenowego nastawienia samochodu. Felgi podobnie jak w standardowymi A1 będą dostępne w rozmiarach od 16 do 18 cali.

W środku również doczekamy się raczej kosmetycznych zmian, inne wzory tapicerki oraz inne wzory dekoracji deski rozdzielczej. Audi A1 Citycarver będzie dostępne w 4 wersjach wyposażenia: Basic, advanced, design selection, i S-Line, oraz podobną paletą silników co zwykła odmiana, a zatem do wyboru będziemy mieli zarówno silniki benzynowe o mocy od 95 do 200 koni oraz napędem jedynie na przednią oś.

Audi reklamuje swoje auto jako idealne zarówno do miasta jak i na trasę czy lekki teren. Na pewno dzięki wyższemu zawieszeniu samochód będzie bardziej praktyczny w mieście, jednak warto zadać sobie pytanie czy bez napędu na wszystkie koła auto faktycznie spisze się także w terenie. Model trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, prawdopodobnie na jesień, a ceny, choć jeszcze nie są znane, na pewno będą nieco wyższe niż za zwykłe A1.

Fot. materiały prasowe Audi

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *