Ostatnio szaleje moda na tzw. frontswap, czyli podmienianie przodów aut za pomocą programów graficznych. Kolejny na celowniku znalazł się Aston.

Nawet tak piękne auta jak Aston Martin DB11 nie umkną uwadze grafikom zainteresowanym choć trochę motoryzacją. W tym przypadku mamy do czynienia z połączeniem dwóch bardo lubianych aut zaproponowanym przez grafika występującego pod pseudonimem tuningcar_ps. Brytyjskie coupé otrzymało przód od odrodzonego po latach Fiata 124 Spider. Trzeba przyznać, że wygląda to wyśmienicie.

I nie mówimy tu jedynie o samym koncepcie. Również wykonanie robi wrażenie, zwłaszcza że, jak sugeruje instagramowy biogram tego utalentowanego grafika, nie użył on tu nawet komputera. Posługuje się jedynie aplikacjami mobilnymi w swoim smartfonie. A mimo to, koncept ten wygląda bardzo autentycznie i bardzo chętnie zobaczylibyśmy go na żywo na drogach. Imponujące.

Oparty na Mazdzie MX-5 Fiat 124 jest wyjątkowo atrakcyjnym roadsterem z włoskim charakterem, ale głównie od przodu. A to dlatego, że to właśnie przód jest jedyną oryginalną i włoską częścią tego nadwozia. Po środku mamy Wnętrze, drzwi, dach oraz przednią szybę prosto z Mazdy Miaty, a z tyłu niezbyt pociągający tył, na który niektórzy narzekali, że wygląda zbyt amerykańsko, trochę jak Camaro. Abarth poprawił nieco tę sytuację swoimi smaczkami, ale to nadal Mazda Miata z nieco bardziej fikuśnym nadwoziem, do tego cięższa i znacznie droższa.

Aston

W tej sytuacji, gdyby się głębiej nad tym zastanowić, pomysł zaprezentowany przez grafika nie jest już tak abstrakcyjny. Nie można raczej powiedzieć, że Aston by na tym skorzystał, ale Fiat zdecydowanie tak. Odziwo brytyjski język stylistyczny nie kłóci się tu z włoskim. Można by pokusić się wręcz o stwierdzenie, że tak od początku powinien wyglądać ten Fiat.

Więcej zwariowanych frontswapów znajdziesz tu

Foto. tuningcar_ps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *