Niemałe zamieszanie w świecie motoryzacji wprowadziła Alfa Romeo w roku 2018. Wtedy to włoska marka donosiła o rzekomym powrocie na rynek nowych generacji GTV oraz 8C. Oba samochody sportowe zostały odłożone jednak na półkę, ustępując tym samym innym modelom firmy.

Oznacza to, że Alfa Romeo nie ma w gamie swoich pojazdów samochodu o nadwoziu Coupe. Nie jest to pocieszająca wiadomość, szczególnie patrząc na sportowe modele marki sprzed kilku oraz kilkudziesięciu lat. Nie powstrzymuje to jednak entuzjastów marki do tworzenia renderów aut, które mogłyby pojawić się w gamie włoskiego przedsiębiorstwa. Jednym z nich jest projekt Aksynova Nikity. Zdjęcie przedstawia Gulię GTA w wersji dwudrzwiowej, która zaskakuje swoim wyglądem i przyprawia o dreszcze wszystkich fanów marki.

Alfa Romeo

Trzeba przyznać, że auto wygląda naprawdę świetnie. Wizja projektanta staję się realna, ale niestety jedynie wizualnie. Sprzedaż flagowego sedana marki w jego najmocniejszej odmianie, lekko mówiąc, nie jest zadowalająca. Wysiłek, jaki musiałaby włożyć firma w produkcję tego modelu oraz wprowadzenie go na rynek, przewyższyłby liczbę potencjalnych klientów samochodu. Marzenia fanatyków marki kończą się więc na obrazach graficznych. Auto gdyby trafiło na rynek miałoby być bezpośrednim konkurentem BMW M4 czy Mercedesa klasy C w wersji AMG. Warto dodać, że Alfa Romeo Giulia GTAm to odmiana limitowana. Wyprodukowane zostanie jedynie 500 sztuk najmocniejszej odmiany. Sprawia to, że wersja Coupe staję się nierealna w produkcji.

Optymistyczny scenariusz jaki moglibyśmy przewidzieć dla włoskiej marki byłby podobny do tego z firmy Porsche. Głównym zarobkiem firmy są aktualnie crossovery i SUV’y, a pieniądze ze sprzedaży tych aut są przeznaczane na “pompowanie” dwudrzwiowych modeli. Gdyby Alfa Romeo miałaby takie możliwości, z pewnością marzenia o wersji Coupe Giulii byłyby bardziej realne. W przypadku Alfa Romeo, zarówno wersja GTA jak i GTAm są bardzo limitowane, więc sprzedaż odbywa się na zasadzie selekcji najbardziej odpowiednich klientów. Jednak może GTAm Coupe była by prawdziwym białym krukiem?

Alfa Romeo

Foto. Aksyonov Nikita via Behance

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *