Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Masa fanów JDM marzy o takich autach jak Acura NSX. Dla wielu takie pojazdy to świętość, ale mimo właściciele pozwalają sobie na kreatywność.

Ponad rok temu zdarzyło mi się pisać o pewnym nietuzinkowym właścicielu wyjątkowego auta. Chris Cut, posługujący się w Internecie nickiem NSXTRA i jak łatwo się domyślić, jego Acura NSX jest głównym powodem takiej, a nie innej nazwy. Pojazd ten wśród entuzjastów uznawany jest oczywiście za legendę japońskiej motoryzacji lat dziewięćdziesiątych. Wyjątkowa stylistyka, właściwości jezdne dopieszczane przez samego Ayrtona Sennę czy fantastyczny silnik V-TEC umiejscowiony centralnie. Sam samochód stał się również inspiracją dla stworzenia kolejnej kultowej maszyny, a mianowicie McLarena F1. Dla wielu takie samochody nie wymagają modyfikacji, a najlepiej, żeby obchodzić się z nimi w łagodny sposób. Niektórzy właściciele mają jednak swoje fantazje, a do takiej grupy należy właśnie NSXTRA. Jego Acura NSX poddano kilku przeróbkom. To nie jednak one robią największe wrażenie, a sposób, w jaki Chris Cut obchodzi się ze swoim egzemplarzem. Nie dość, że postanowił wybierać się nim na campingi, to jeszcze skonstruował sobie przyczepę do stawiania namiotu. Jako bazę posłużyła druga Acura NSX, której tył stał się dawcą do tak szalonego zestawu pojazdów.

Acura NSX

Poświęcanie klasycznego już bądź co bądź egzemplarza Acury NSX wydawać by się mogło kontrowersyjnym zagraniem. Jak już wcześniej wspomniałem, pojazd ten jest naprawdę kultowy, a dla wielu jest to samochód marzeń. Na szczęście mogę was uspokoić.

Acura NSX

Chris nie zdecydował się pociąć w pełni sprawnego egzemplarza, a takiego z zezłomowanym przodem. Tym samym dał on prawdopodobnie nowe życie tej, jakby nie patrzeć, kupie żelastwa, które trafiłoby na złom. Teraz może się cieszyć najbardziej nietuzinkowym zestawem campingowym wśród pasjonatów. Bo nie dość że sama w sobie Acura NSX nie bywa wykorzystana na polach namiotowych, tak jeszcze przyczepa skonfigurowana w niemal identyczny sposób dodaje całemu zestawowi nietuzinkowości. Pozostaje w tym miejscu pogratulować Chrisowi i życzyć mu miłych urlopów ze swoją perełką.

Foto. NSXTRA

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *