Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Święta się zbliżają to może warto sprawić sobie nową serię 3 w Touringu od AC Schnitzer pod choinkę? Akurat koniec roku to i promocyjne finansowanie

Jednym z najbardziej znanych i szanujących się w świecie motoryzacyjnym tunerów BMW jest AC Schnitzer. Niemiecki tuner tym razem przygotował specjalny pakiet modyfikacji do BMW serii 3 w nadwoziu Touring, który zakłada nie tylko zmiany wizualne, ale również mechaniczne. Musimy już na wstępie przyznać, że w prezentowanej na zdjęciach konfiguracji auto trochę aspiruje do miana sleepera, bo to niewinnie wyglądające kombi mogłoby objechać niejednego hot hatcha albo groźniej wyglądającego przeciwnika, a my możemy podróżować z całą rodziną wygodnie i komfortowo.

Modyfikacje wizualne zaczynają się od nowego spplittera oraz niepozornego spojlera nad tylną szybą. Zmieniono również standardowe progi na bardziej wyrafinowane od AC Schnitzer, a całość nabrała nie tylko sportowego charakteru, ale również eleganckiego wyglądu. Opcjonalnie do wyboru są felgi w rozmiarze 19 i 20 cali, a zmiany zaszły również w środku, gdzie pojawiły się nowe łopatki zmiany biegów czy nakładki na pedały. Można również dokupić pakiet oznaczeń informujący innych kierowców, że mija ich nie zwykłe G21, ale BMW po modyfikacjach od AC Schnitzer.

W kwestii mechanicznej zmiany są również dosyć znaczące i na przykład zawieszenie jest niższe aż o 25 mm, a o wrażenia dźwiękowe dba nowy układ wydechowy z czterema końcówkami. Ci co auto widzieli na żywo mówią, że dźwiękiem może dorównać wariantowi M3. Pod maska przygotowano modyfikacje dla każdego wariantu silnikowego od 320i przez 330i oraz 330d aż po topowe M340i xDrive. Dla wersji 330d, która w serii ma 265 KM i 580 Nm pakiet modyfikacji podnosi moc do 315 KM i 660 Nm. Całkiem sporo jak na silnik Diesla. Jeśli jesteście zainteresowani modyfikacjami to warto zapoznać się z pełną ofertą niemieckiego tunera, który modyfikował między innymi BMW M5 oraz nową serię 1. Chociaż w sumie możecie jeszcze poczekać, bo firma lubi robić niespodzianki i może przeszczepią silnik z X3 M/X4 M do serii 3 w kombi?

Foto. materiały prasowe

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *