Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Kiedyś było nie do pomyślenia, że sedan czy kombi może mieć osiągi super samochodu. Teraz Audi RS7 od ABT jest szybsze niż niejedno Ferrari czy Lamborghini

Jakiś czas temu pisaliśmy o nowy Audi RS6, które otrzymało pakiet modyfikacji od ABT. Tym razem padło na model RS7, czyli również nowe dzieło producenta z Ingolstadt wyposażone w silnik 4.0 V8. Jak wiemy, ta jednostka ma bardzo duży potencjał i Audi chętnie ją stosuje w swoich samochodach, a jeszcze chętniej tunerzy biorą ją na warsztat. Ile udało się wyciągnąć tym razem? Dokładnie tyle samo co w przypadku RS6 ABT, czyli 700 KM i 880 Nm. To wzrost o 100 KM oraz 80 Nm względem serii i teraz wyobraźcie sobie, że są samochody, które dysponują w serii mocą podobną do różnicy w RS6 seria vs tuner. Jednak to nie wszystkie zmiany jakie tuner ma w planach dla tego modelu.

W najbliższym czasie do oferty dołączy cały zestaw felg, dokładek oraz innych elementów, które będzie można opcjonalnie dokupić do auta. Na razie dostępny jest tylko pakiet mechaniczny, który według zapewnień ABT przeszedł wszystkie potrzebne testy zarówno w warunkach laboratoryjnych jak i drogowych oraz uzyskał certyfikat TUV. To dosyć ważne w momencie, gdy seryjny silnik poddajemy takim obciążeniom, bo w razie jakiejś awarii łatwiej będzie wyciągnąć wnioski już na etapie przed produkcyjnym. Jednak wzrost mocy o 100 KM i 80 Nm nie mógł nie mieć żadnego wpływu na osiągi i dlatego pierwsze różnice widać w czasie potrzebnym na osiągnięcie 100 km/h. Seryjne RS7 potrzebuje 3,6 sekundy, natomiast po modyfikacji od ABT czas skraca się do 3,3 sekundy. Prędkość maksymalna? Skromne 305 km/h ograniczone elektronicznie.

Weźmy pod uwagę, że RS7 dalej ma 4 komfortowe miejsca siedzące, bogate wyposażenie i pozwala przemierzać długie dystanse bez najmniejszego problemu. Kiedyś takie osiągi były zarezerwowane tylko dla super samochodów, a dzisiaj takie RS7 od ABT może być szybsze od niejednego Ferrari czy Lamborghini, przy czym to w Audi będziemy czuć się bardziej komfortowo. Oczywiście coś kosztem czegoś i zapewne na torze to Audi zostałoby w tyle, ale i tak robi to wielkie wrażenie. Aktualnie nie ma planów na RS7-R tak jak w przypadku RS6-R, którego to już druga generacja jest w drodze, ale można spokojnie sądzić, że silnik w RS7 wytrzyma jeszcze duży zakres mocy. W Polsce pakiet ABT można założyć w Pachura Moto Center, gdyż to jedyny oficjalny przedstawiciel marki w naszym kraju.

Foto. materiały prasowe

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *