Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Samochody po modyfikacjach od ABT są o tyle specyficzne, że ciężko przejść obok nich obojętnie, bo zapewniają najlepsze wrażenia wizualne i niesamowite osiągi

ABT zna każdy posiadacz auta grupy VAG, bo ten tuner przygotował swoje pakiety modyfikacji chyba dla każdego samochodu, który wyjechał z fabryki koncernu Volkswagena. O Audi RS6-R było już głośno parę lat temu, gdy premierę miała pierwsza wersja tego pojazdu z rąk ABT. Teraz jako że Audi zaprojektowało najnowszą generację swojego sportowego kombi to ABT długo nie czekało i pokazuje swój odpowiednik. Efekt? Taki jakiego mogliśmy się spodziewać, czyli przyrost mocy, agresywny wygląd i poprawiona fabryka we wszystkich aspektach.

ABT

Choć na razie udostępniono tylko oficjalne grafiki przedstawiające projekt to jednak wiemy bardzo dużo na temat wyglądu auta. Z przodu dołożono wielki splitter i kilka nieco bardziej sportowych akcentów, nadkola poszerzono, a z tyłu zamontowano wielki dyfuzor. Całość wygląda bardzo masywnie, a wygląd dopełniają felgi w rozmiarze najprawdopodobniej 21 cali. Mechanicznej specyfikacji nie znamy, ale zostanie ona ujawniona do połowy lutego 2020 roku. Możemy spodziewać się sporych przyrostów mocy, bo seryjne 590 KM i 800 Nm nie zadowoli ABT. Poprzednie RS6-R miało 720 KM, ale znowu RS6-E już ponad 1000 KM. Możemy liczyć na wariant pomiędzy tymi dwoma wartościami w okolicy 800 KM i 1000 Nm.

Oficjalna premiera RS6-R odbędzie się w drugiej połowie kwietnia i wtedy też poznamy cenę samochodu. Możliwe, że ABT zdecyduje się na wprowadzenie wersji RS6-E jak to miało miejsce w poprzedniej generacji, ale wtedy osiągi będą jeszcze bardziej kosmiczne. Nam pozostaje tylko czekać i przyglądać się jak niemiecki tuner bierze się za kolejne auto i zmienia je w istne dzieło sztuki.

Foto. materiały prasowe ABT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *