Redaktor | Fotograf

Wydawać by się mogło, że w obecnych czasach każdy chce usunąć z dróg samochody spalinowe. Są one atakowane z każdej strony, co powoduje, że coraz więcej producentów przerzuca się na produkcję aut elektrycznych. Jest jednak pewna ostoja starej motoryzacji. Jest to stan Wyoming, który chce wprowadzić zakaz sprzedaży samochodów elektrycznych do 2035 roku.

Obecne czasy nie są łatwe dla producentów aut spalinowych. Muszą one spełniać coraz ostrzejsze normy, a także są niepopularne wśród ekologów. W związku z tym niektóre kraje zdecydowały się na całkowite usunięcie ich ze swojego krajobrazu. Jest jednak jeden amerykański wyjątek, który nie dość, że nie planuje wprowadzać takich przepisów, to chce zadziałać w drugą stronę. Amerykański stan Wyoming planuje wprowadzić prawo, które zakaże sprzedaży i kupna samochodów elektrycznych. Jednak czy taki plan ma rację bytu i się powiedzie?

Wyoming planuje zakazać sprzedaży samochodów elektrycznych

Wyoming jest znane z wydobycia ropy naftowej i jest siedzibą wielu przedsiębiorstw branży motoryzacyjnej. W związku z tym, lobby spalinowe w tym stanie jest wyjątkowo silne. Przede wszystkim oznacza to, że stan chce dbać o swoje interesy. Rezolucja ma przede wszystkim przeciwdziałać wprowadzeniu zakazu sprzedaży aut spalinowych przez takie stany jak Nowy Jork. Niestety, nie będzie ona miała mocy prawnej w sensie faktycznego zakazu sprzedaży. Ma ona raczej życzeniowe znaczenie, ponieważ jej treść głosi, że przedstawiciele Wyoming pragną, aby sprzedaż samochodów elektrycznych spadła do zera w 2035 roku.

Wyoming planuje zakazać sprzedaży samochodów elektrycznych

W związku z tym ciężko mówić o wprowadzeniu faktycznego zakazu. Oczywiście ma to związek przede wszystkim z tradycjami i gospodarką tego stanu. Treść rezolucji wyraźnie to zaznacza, ponieważ wprost mówi o tym, że przemysł wydobywczy stanowi podstawę funkcjonowania Wyoming. Jest ona też wyrazem głębokiego zaniepokojenia rozwojem branży motoryzacyjnej przez ludzi z tego stanu. W związku z tym chcą oni usunąć auta elektryczne z krajobrazu przynajmniej w tym stanie. Jest to raczej wątpliwe, jednak zobaczymy, co przyniesie czas.

Foto. materiały prasowe producentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *