Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Szukając sposobu na zelektryfikowaną gamę, Volvo może stworzyć miejskiego Crossovera o nazwie XC20 i osiągnąć swój cel sprzedażowy

Elektryfikacja firmy Volvo nabiera tempa, co widać po sukcesie modelu XC40 Recharge, którego nakład produkcyjny na ten rok kalendarzowy został wyprzedany. Szwedzki producent chce iść za ciosem i planuje stworzyć mniejszego brata dla swojego Crossovera. Mowa tutaj o samochodzie, który nazywać się może XC20 Recharge, więc faktycznie będzie to najmniejsza tego typu konstrukcja w gamie modelowej. W tym celu Volvo skorzysta z platformy SEA, czyli produktu firmy Geely, z którego już korzystała chociażby firma Lynk & Co. Jeśli zastanawia was jakość dostarczonego przez Geely produktu to dyrektor generalny Volvo, Håkan Samuelsson wypowiedział się na ten temat.

XC20

Uważa on, że choć platforma SEA korzysta w większości z chińskich dostawców to jest ona na tyle dobra, że spokojnie można zbudować na niej samochód klasy premium, czyli właśnie Volvo. Dodał on, że inżynierowie marki już pracują nad modelem opartym na tej architekturze, a będzie on mały i praktyczny. Stąd też podejrzenia, że Volvo chce stworzyć XC20 Recharge, które to będzie idealną propozycją do miasta, gdzie liczy się mały rozmiar, aby łatwiej się manewrowało. Kluczowe mogą być parametry silnika elektrycznego, bo w miejskiej propozycji nie potrzeba wielkiej mocy jak w XC40 Recharge, ale za to przyda się zasięg na poziomie 500+ kilometrów, a wtedy mamy dobrą propozycję dla klienta wymagającego.

XC20

Do 2025 roku aż 50% sprzedanych samochodów Volvo mają stanowić elektryki, więc niemożliwym jest osiągnięcie tego wyniku jednym modelem. Dlatego konieczne jest stworzenie nowego auta, a najlepiej kilku aut. SUV Coupe w małym rozmiarze może być strzałem w dziesiątkę szczególnie, że kiedyś powstało Volvo XC Coupe Concept. Może czas odświeżyć ten projekt i zrealizować? Jesteśmy bardzo ciekawi tego co zrobi w najbliższym czasie szwedzki producent, bo w marce jest spory potencjał, a technologia firmy Geely może znacznie pomóc w osiągnięciu zaplanowanych celów.

Foto. materiały prasowe producenta dot. Volvo XC Coupe Concept 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *