Volkswagen Golf R

Volkswagen Golf R może już zostać zamówiony u autoryzowanego dealera! Jest to kolejna wersja ósmej generacji kultowego modelu.

Nadszedł ten dzień! Volkswagen Golf R jest już dostępny i można składać na niego zamówienia. Ceny zaczynają się od 198 690zł. Model w wersji R od standardowej różni się obniżonym o 20mm sportowym zawieszeniem, sportowymi fotelami, specjalną sportową kierownicą, która jest obszyta skórą oraz podgrzewana. Ponadto kupujący otrzymają 18-calowe koła wykonane z lekkiego stopu, a także reflektory LED Plus.

Volkswagen Golf R

Pod maską znajdziemy potężną jak na rozmiary auta 4-cylindrową jednostkę 2.0 TSI. Jest to silnik z bezpośrednim wtryskiem, układem odprowadzania spalin umieszczonym w głowicy cylindrów oraz systemem sterowania czasem otwarcia zaworów. Generuje ona 320 koni mechanicznych, które przekazywane są na wszystkie koła, dzięki napędowi 4Motion. Za jego pomocą można sterować dokładnie momentem obrotowym przekazywanym na tylną oś. Silnik jest połączony z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów, dzięki czemu zmiana przełożenia będzie dynamiczna i pozwoli na agresywną jazdę.

Volkswagen Golf R

Dla tych, którzy oczekują jeszcze większych prędkości, powstał pakiet R-Performance. Podnosi on ogranicznik prędkości z 250 na 270km/h, zawiera poprawki w układzie kierowniczym oraz większe 19-calowe koła z lekkiego stopu Estoril, bądź Adelaide. W wersji R-Performance powstał także układ wydechowy. Zawiera on specjalny tylny tłumik oraz tytanowe końcówki po obu stronach auta.

Volkswagen Golf R

Nowy Volkswagen Golf R to nie tylko sport, ale też komfort. Zawiera on wszystkie standardowe w tych czasach systemy, ale też Travel Asisst z tzw. Lane Assist, czyli asystentem utrzymania toru jazdy, system wykrywania zmęczenia kierowcy, funkcję awaryjnego hamowania wraz z rozpoznawaniem pieszych i rowerzystów, Emergency Call, które automatycznie wezwie pomoc w wypadku wymagającej tego sytuacji i 6 poduszek powietrznych. Ponadto samochód wyposażony jest w czujniki parkowania z przodu i z tyłu, czujnik deszczu, aktywny tempomat z funkcją Stop&Go, a także 3 strefową klimatyzację. Chętni mogą zakupić nowego Golfa w trzech wersjach kolorystycznych. Dostępny jest specjalny biały lakier Pure, metalizowany niebieski Lapiz oraz perłowy czarny Deep.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *