Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Scirocco nie przetrwało na rynku ze względu na niski popyta, ale może nowa wersja na bazie Golfa MK8 odwróciłaby ten trend i byłoby zainteresowanie?

Produkcja Volkswagena Scirocco zakończyła się w 2017 roku z powodu zbyt małego popytu na ten samochód. Jednak zanim Volkswagen zdecydował o zaprzestaniu produkcji, wypuścił wersję GTS, która miała między innymi silnik z Golfa GTI oraz spore zmiany stylistyczne. Czas mija, a producent nie przewidział następcy czy też nawet wskrzeszenia tego modelu wraz z 8. generacją Golfa, na którym auto bazowało w przeszłości. TEraz jednak możemy zobaczyć jak samochód mógłby wyglądać, gdy zdecydowano się na przywrócenie modelu do produkcji. Grafik Kleber Silvia przygotował rendery, które wyglądają nie tylko bardzo autentycznie, ale również dosyć interesująco.

Scirocco

Elementy w nowym Scirocco tak naprawdę pochodzą od Golfa GTI i mają za zadanie symulować potencjalny wygląd wariantu GTS. Samochód z nowym frontem wygląda znacznie lepie niż jego poprzednik, a tylna sekcja nabrała nieco bardziej sportowego akcentu. Całość wygląda wyjątkowo dobrze i Volkswagen nie powstydziłby się wypuścić taki model w tej formie nawet dzisiaj. Co ciekawe, render jest na tyle dokładny, że nawet napis GTS przeniesiona na środek pokrywy bagażnika, tak jak ma to w przypadku nowej stylistyki Golfa, gdzie emblematy dotyczące nazewnictwa znajdują się pod znaczkiem. Zdjęć wnętrza nie ma, ale tak jak w przypadku poprzedniej generacji, zarówno Scirocco jak i Golf miały dokładnie takie samo wnętrze, więc tutaj również mielibyśmy wizualną kopię.

O tym co pod maską ciężko dyskutować, ale możemy założyć, że dla wersji GTS ponownie trafiłby silnik z Golfa GTI, czyli dokładnie jednostka 2.0 o mocy 245 KM i 370 Nm. Niewykluczone, że Volkswagen zdecydowałby się na wariant hybrydowy, który pojawił się w Golfie GTE oraz nowej Skodzie Octavia RS iV. Moc jest dokładnie taka sama jak w przypadku GTI, ale emisja spalin znacznie niższa. Nowy Golf nie doczekał się wersji 3-drzwiowej, więc Scirocco byłoby idealnym uzupełnieniem luki. Chociaż nie zanosi się na wprowadzenie do produkcji nowego Scirocco, a szkoda…

Scirocco

Foto. Kleber Silvia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *