Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Współpraca między markami to nic nowego, nawet między Subaru i Toyotą, bo już widzieliśmy efekty takiej kooperacji w postaci GT-86/BRZ

Nie wszyscy wiedzą, że Toyota posiada 20% akcji marki Subaru i te firmy mogą ze sobą blisko współpracować przy kolejnym sportowym samochodzie. Mowa konkretnie o czymś nazywanym jako “Super AWD” lub “New WRX”, co ma być nawiązaniem do dawnych generacji Subaru Impreza, a przy okazji będzie implementacją technologii z WRC do samochodu drogowego. Brzmi wręcz niewiarygodnie, ale jak widać po współpracy z BMW Toyota nabrała odwagi do odważnych projektów.

Subaru

Plan zakłada stworzenie nowego samochodu pod koniec 2021 roku lub 2022. Ma to być efekt współpracy Subaru i Toyoty, a bazować będzie na doświadczeniu z rajdów WRC. Najważniejszym elementem ma być napęd na wszystkie cztery koła, a moc ma być co najmniej porównywalna z nowym WRX STI, czyli około 300 KM. Pojawiły się głosy, że w tym samochodem ma być właśnie kolejna generacja WRX STI, ale nie ma potwierdzania tej plotki a oficjalnym źródle.

Subaru

Wiemy jednak, że czas w tym przypadku nie jest ważny i żadnej ze stron się nie spieszy, a najwcześniej auto zobaczymy w 2021 roku. Czy jest na co czekać? Zapewne tak, bo dzisiaj Toyota pokazała nowy sportowy wariant Yarisa i daje tym samym przedsmak tego co pokaże we współpracy z Subaru. Efekty współpracy tych dwóch marek widzieliśmy już, bo wcześnie była to Toyota GT-86/Subaru BRZ. Auto, które choć udane to wielkiej sławy nie osiągnęło. Mówi się, że następca BRZ/GT-86 również jest w drodze i kwestią czasu jest jego premiera. Co w na to, aby powstała nowa generacja BRZ z napędem AWD o mocy ponad 300 KM? Jak dla mnie nawet nie głupi pomysł, który zapewne by się sprzedał.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *