Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Skoda za miesiąc pokaże nowego SUV’a, ale czy jest na niego miejsce w Europie? W Indiach na pewno jest i tam też ma docelowo trafić to auto

Obecnie w gamie Skody są dostępne dwa SUV’y (Karoq i Kodiaq) oraz jeden Crossover (Kamiq) i każdy z tych samochodów odniósł zdecydowany sukces, a na naszych drogach widać całkiem sporo egzemplarzy tych modeli. Nie dziwi ta sytuacja w momencie tak wielkiego popytu na auta “terenowe”, a raczej na auta udające samochody terenowe, ale dzięki temu producencie chętnie i często wypuszczają nowe modele w tym segmencie. Niedawno Skoda zapowiedziała model Vision In Concept, czyli nowego SUV’a, który ma trafić na rynek indyjski, gdzie marka ma nadzieję osiągnąć podobny sukces do KIA, która stałą się liderem sprzedaży zaledwie kilka miesięcy od debiutu na wspomnianym rynku. Premiera tego modelu ma odbyć się na targach Auto EXPO 2020 w Delhi w dniach 5–12 lutego.

Auto ma się opierać na platformie MQB A0, czyli tej samej, na której oparty jest model Kamiq. Jednak patrząc na oficjalne szkice nie trudno odnieść wrażenie, że nowy model będzie bardziej wszedł w kierunku Kodiaq’a aniżeli najmniejszego w gamie Crossover’a. Wizualnie auto ma prezentować się bardzo sportowo i widać to przede wszystkim za sprawą wielkiej atrapy chłodnicy, od której tak naprawdę wychodzi większość elementów. Światłą będą dokładnie takie jak w europejskich SUV’ach i Crossover’ach, czyli pod główną bryłą umieszczono mniejsze światła. Z tyłu wydaje się, że jest to kalka z modelu Kodiaq, bo układ świateł czy zakończenie tylnego zderzaka są identyczne jak w wersji Scout.

Skoda

Środek według szkiców to tak na prawdę dwa ekrany (jeden w miejscu klasycznych zegarów, a drugi na środkowej konsoli), a cała deska rozdzielcza zdaje się być rozciągnięta do granic możliwości. Widać dużo kolorowych akcentów, które przebijają się na tle białej oraz czarnej skóry oraz widoczny jest drążek przekładni automatycznej. Jednak wizualizacja wizualizacją, a rzeczywistość rzeczywistością i raczej mało prawdopodobnym jest, aby Skoda wprowadziła jakiś rewolucyjny design wnętrza w tym momencie, bo nie opłacało by się to najzwyczajniej w świecie. Raczej będzie to przeniesione wnętrze z modelu Kamiq, bo ten układ jest dostępny tak naprawdę w każdej obecnie produkowanej Skodzie.

Czy jest szansa na nowy model w Europie?

Zdecydowanie nie, a już na pewno nie w takiej formie. Obecnie Skoda oferuje 3 “terenowe” wersje, które trafiają do 3 różnych grup odbiorców. Nie widać jakiejś konkretnej luki między tymi modelami, aby w najbliższym czasie była potrzeba ją wypełnić. Model na rynek indyjski jest tak naprawdę zbiorem cech wszystkich 3 europejskich modeli i oferowany jest jaki skumulowana opcja. Oczywiście popyt na SUV’y w Europie jest nawet większy niż w Indiach, ale co za dużo to nie zdrowo i potem taka ilość modeli mogłaby się obrócić przeciwko marce, gdy nadejdzie chwilowe załamanie zapotrzebowania.

Skoda

Foto. materiały prasowe

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *