Redaktor | Fotograf

Porsche to jeden z producentów, który zawsze stara się rozpieścić fanów. Nie zawsze muszą być to jednak supersportowe modele, a czasem takie drobnostki, jak dedykowany namiot na dach. Pozwala on spędzić ze swoim autem mnóstwo czasu podczas biwakowania.

Każdy z miłośników motoryzacji marzy o spędzeniu jak największej ilości czasu ze swoim autem. Dla miłośników aut sportowych był to jednak o tyle trudny temat, że takie auto nie jest zbyt wygodne na podróż, a tym bardziej na wyjazd pod namiot. Teraz jednak, przynajmniej dla miłośników Porsche będzie to znacznie prostsze. Producent zaoferował swój własny namiot, który może być montowany na dachu. Z pewnością dla wielu fanów marki będzie to niezbędny gadżet, użytkowany nie tylko podczas wypraw w trudno dostępne miejsca.

Porsche stworzyło dedykowany namiot na dach dla swoich modeli

Przede wszystkim, będzie on kompatybilny z wieloma modelami marki. Będą to między innymi Macan, Cayenne, Panamera, Taycan i oczywiście 911. Wyjątkiem są modele Targa, Cabrio i GT3 (RS). Co ważne, namiot będzie można zamontować niezależnie od tego, czy dany model został wyposażony w relingi dachowe. W przypadku ich braku, jedynym ograniczeniem będzie maksymalne obciążenie namiotu wynoszące 140 kilogramów. W przypadku modeli z relingami dachowymi, będzie to o 50 kilogramów więcej. Można więc stwierdzić, że dwie osoby powinny się zmieścić. Wymiary namiotu to 130 na 210 centymetrów, co także jest rozsądną wartością.

Porsche stworzyło dedykowany namiot na dach dla swoich modeli

Namiot posiada dwa okna, które pozwalają obserwować otoczenie. Według Porsche, może być on użytkowany w każdej pogodzie. W kilku miejscach pojawiają się oznaczenia Porsche, przez co nie zapomnimy, z jakim namiotem mamy do czynienia. Oczywiście, jak przystało na oficjalne akcesorium producenta, tanio nie będzie. Namiot kosztuje aż 5 tysięcy dolarów, jednak wraz z tym otrzymujemy pełne oprzyrządowanie potrzebne do jego zamontowania. Ponadto, według Porsche, namiot jest bardzo łatwy w rozłożeniu i złożeniu. Niedługo do oferty akcesoriów producenta dołączy jeszcze kilka akcesoriów przeznaczonych do aktywnego spędzania czasu.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *