Redaktor | Fotograf

Porsche z oznaczeniem Turbo od zawsze oznaczają większe emocje i niesamowite osiągi. Aby jeszcze bardziej wyróżnić auta z tej serii, producent zdecydował się na zmianę ich znaczka. Od teraz będzie on zupełnie inny niż w przypadku pozostałych modeli. Zmodernizowane oznaczenie będzie teraz występować w kolorze Turbine.

Pierwszy model Porsche z oznaczeniem Turbo pojawił się już niemal 50 lat temu. Wówczas była to niesamowita maszyna sportowa, której większość kierowców nie potrafiło opanować. Od tamtej pory modele Porsche z tym oznaczeniem znacznie wyróżniają się na tle innych przede wszystkim osiągami, ale i luksusem. Aby podkreślić wyjątkowość wariantów Turbo, Porsche po raz kolejny wyostrza ich wygląd. Po pierwsze otrzymają one szczególnie ekskluzywną wersję zmodernizowanego herbu, w której zamiast złota dominuje nowy kolor Turbonite. Projektanci opracowali ten elegancki, metalizowany szary odcień specjalnie dla rodziny Turbo.

Porsche z oznaczeniem Turbo wyróżnią się od teraz jeszcze kilkoma detalami. Będzie to między innymi specjalny lakier “Turbonite”, który będzie można do nich zamówić. Złote elementy tworzą elegancki, metalizujący efekt, a wierzchnia warstwa otrzymała kontrastowe, satynowe wykończenie. W przyszłości kolor Turbonite w odmianach Porsche Turbo otrzymają oznaczenia z tyłu oraz obramowanie bocznych szyb. W zależności od serii modelowej lakierem Turbonite mogą zostać pokryte także inne detale, takie jak wstawki w przednim zderzaku czy ramiona lub osłony aerodynamiczne w przypadku obręczy z lekkiego stopu.

Turbonite to także kolor dominujący w ekskluzywnym herbie wariantów Turbo. Celem jest oczywiście jeszcze większe wyróżnienie aut z tej palety względem pozostałych odmian. Do tej pory podobnie było z odmianami GTS, które charakteryzowały się czarnym wykończeniem wielu elementów. Estetyka odmian Turbo ma być wspólna dla wszystkich modeli, a więc spotkamy ją zarówno w 911, jak i Panamerze czy Cayenne Turbo. Wyraźnie wzornictwo zadebiutuje już za dwa dni, gdy premierę ujrzy nowa generacja modelu Porsche Panamera. Wnętrze otrzyma już zupełnie nowe elementy wykończenia.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *