Redaktor | Fotograf

Porsche Cayenne to jeden z najważniejszych modeli marki. SUV od wielu lat odpowiada za zysk producenta z Zuffenhausen. Nie dziwi więc fakt, że Porsche dba, aby model pozostał konkurencyjny wobec innych propozycji. W związku z tym, po pięciu latach obecności na rynku, nadchodzi pora na lifting modelu Cayenne. Póki co, Porsche pokazało wnętrze auta.

Po kilku latach obecności na rynku każde auto powinno przejść lifting w celu odświeżenia oferty. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku marek premium, które chcą pozostać konkurencyjne na rynku. Nie inaczej jest w przypadku Porsche, które jest obecne w niemal każdym segmencie. Jednym z najważniejszych modeli producenta jest SUV Cayenne, którego obecna generacja jest produkowana od 2018 roku. Przyszła więc pora na lifting, który nadejdzie już w kwietniu tego roku. Porsche zdradziło jednak, jak będzie wyglądało wnętrze Cayenne po liftingu.

Porsche pokazało wnętrze Cayenne po liftingu - nowy ekran

Najważniejszą zmianą w stosunku do Cayenne przed liftingiem będzie dodatkowy ekran. Jest to identyczne rozwiązanie jak w elektrycznym Taycanie. Ma on rozmiar 10,9 cala i pozwala pasażerowi na łatwiejszy dostęp do różnych opcji. Zmienił się także ekran odpowiedzialny za informacje dotyczące jazdy. Jest on teraz w pełni cyfrowy, w związku z czym zniknął klasyczny, analogowy obrotomierz. Jedną z opcji wyświetlania będzie jednak symulacja układu analogowego. Kierowca będzie miał wiele możliwości konfiguracji zegarów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Porsche pokazało wnętrze Cayenne po liftingu - nowy ekran

Ekran centralny ma teraz rozmiar 12,3 cala. Pod nim pojawił się zupełnie nowy panel kontroli nad klimatyzacją. Jest on teraz częściowo dotykowy, jednak najważniejsze funkcje wciąż obsługuje się poprzez fizyczne przyciski i pokrętła. Spostrzegawczy od razu zauważą, że brakuje drążka skrzyni biegów. Wybór trybów jazdy następuje teraz przez przyciski umieszczone po prawej stronie od kierownicy, obok zegarów. Nieco zmieniona została również kierownica, która jest mniejsza i bardziej przypomina tą z modelu 911. Więcej informacji na temat Cayenne po liftingu Porsche zdradzi wraz ze zbliżającą się premierą, która nastąpi 18 kwietnia.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *