Redaktor | Fotograf

Polestar 1 po 3 latach obecności zniknie z rynku w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Można jednak jeszcze składać zamówienia.

Polestar był już znany od długiego czasu, jednak jego nazwą sygnowano jedynie najmocniejsze odmiany samochodów Volvo. Niedawno jednak, szwedzki producent zdecydował, że Polestar będzie także produkował własne modele samochodów. Zaczęto od skonstruowania modelu coupe, który został nazwany po prostu Polestar 1. Auto posiada napęd hybrydowy, co nie powinno dziwić z racji na to, że szwedzki producent raczej stroni od montowania w swoich samochodach większych silników benzynowych. Teraz jednak przyszedł czas na zakończenie produkcji pierwszego modelu w historii Polestara.

Polestar 1

Stanie się to już niedługo – według informacji prasowej już z końcem 2021 roku, z taśmy produkcyjnej zjedzie ostatni Polestar 1. Jednocześnie na rynku znajduje się już drugi model marki, czyli Polestar 2. Jest on już napędzany jedynie energią elektryczną, zresztą tak samo będzie z każdym kolejnym modelem Polestara, a te powinny nadejść w kolejnych latach. Możliwe, że producent sięgnie po bardzo popularny teraz rynek SUV-ów i zaprezentuje coś w tej klasie. Niewykluczone są też kolejne modele w wersjach sedan lub segmencie sportowym.

Polestar 1

Schodzący z oferty pierwszy model Polestara był wyposażony w zarówno silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów i mocy 309 koni, jak i dwa silniki elektryczne. Łącznie generowały one moc aż 608 koni mechanicznych i 1000 niutonometrów. Auto oferowało najlepszy w klasie aut hybrydowych zasięg jedynie na silnikach elektrycznych, który wynosił aż 97 kilometrów. Osiągi Polestara 1 stały na dobrym poziomie, a auto rozpędzało się do setki w ciągu 4.2 sekundy.

Polestar 1

Niestety, pierwszy model Polestara nie doczeka się bezpośredniego następcy. Jednak w gamie szwedzkiego producenta powinny znaleźć się kolejne modele reprezentujące inne segmenty. Logo marki będzie też wciąż sygnowało sportowe odmiany innych modeli Volvo. Bez wątpienia jednak Polestar 1 zostanie w naszej pamięci, zarówno jako pierwszy model marki, jak również dość oryginalny i ładny samochód.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *