Valkyrie to najlepszy model Astona Martina od lat, a jak wiemy jeden z egzempalrzy trafi do Polski. Teraz czas na jazdy po Silverstone

Dokładnie dwa lata temu zarząd Astona Martina pokazał hipercar, który został stworzony jedynie w celach pokazowych. Dziś Valkyrie – bo taką nazwę nosi nowe dziecko brytyjskiego producenta, jest jednym z najbardziej wyczekiwanych super samochodów świata.

Barwy samochodu nawiązują do Formuły 1. Hasło reklamowe Valkyrie stało się bardzo prawdopodobne gdy producent z Gaydon ujawnił serce napędzające ich “najszybsze auto uliczne na świecie”. Pod maską drzemie V12 prosto ze stajni Cosworth’a. Silnik umieszczony z tyłu pojazdu generuje niesamowitą moc około 1000 koni mechanicznych, i to uwaga bez użycia turbosprężarki, i co teraz fani downsizeingu ? Na tym się nie kończy – łączna moc Astona wynosi około 1160 KM, dzięki zastosowaniu silników elektrycznych.

Wychodząc na przeciw ludziom niewierzącym w umiejętności tego hypercaru, zarząd Astona robi publiczną pokaz na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. Wczesniej wspominane barwy pojazdu wynikają z współpracy Astona Martina i Red Bull Racing. Chcielibyśmy zobaczyć film, dzięki któremu moglibyśmy cyfrowo zobaczyć jak czarny lakier z czerwonymi wstawkami pasuje do krzyczącego V12.

Prowadzący pojazd Chris Goodwin – brytyjski kierowca wyścigowy, powiedział że jazda tym autem była “wyjątkowo wyjątkowa”. Aston Martin zapowiedział że wyprodukuje około 150 sztuk tego modelu, każdy w cenie 3,2 miliona dolarów, obietnicy dotrzymał, jednak nawet jeśli posiadał byś dziś pieniądze na zakup Valkyriee, to jest już trochę za późno, gdyż wszystkie sztuki zostały sprzedane w dniu oficjalnej premiery.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *