Redaktor | Fotograf

Każdy posiadacz Peugeota wie, że do kokpitów najnowszych modeli trzeba się nieco przyzwyczaić. Rozwiązania francuskiej marki są oryginalne, a po krótkiej adaptacji również bardzo wygodne. Producent pokazał właśnie wnętrze modelu Peugeot 3008 kolejnej generacji z nowym Panoramic i-Cockpit. Całość robi fenomenalne wrażenie, jednak czy będzie funkcjonalna?

Wnętrza Peugeota od dłuższego czasu są innowacyjne. Choć dla wielu nowych klientów wymagają one przyzwyczajenia, bez dwóch zdań posiadają wiele zalet. Wraz z premierą nowej generacji Peugeot 3008, na rynek trafi także Panoramic i-Cockpit. Już teraz Francuzi opublikowali zdjęcia wnętrza, które będzie rewolucyjne. W oczy rzuca się przede wszystkim zupełnie nowy wyświetlacz. Ma on przekątną aż 21 cali i odpowiada jednocześnie za funkcję zarówno zegarów, jak i multimedialną. System zachował przy tym charakterystyczne cechy, jak mała kierownica czy brak osobnego panelu klimatyzacji.

Peugeot 3008 drugiej generacji również korzystał z systemu i-Cockpit. Użytkownicy poprzednika odnajdą się więc bardzo szybko, jednak z pewnością zauważą nowości. Kolejną będzie osobny panel z dziesięcioma przyciskami dotykowymi. Będą one w pełni konfigurowalne. Podobne rozwiązanie jest stosowane w nowych modelach Kii i Hyundaia, gdzie można przełączać panel odpowiadający za radio i klimatyzację. W przypadku Peugeota 3008 ilość fizycznych przycisków będzie ograniczona do minimum. Zabraknie również osobnego panelu do obsługi klimatyzacji. Zabraknie również klasycznej dźwigni skrzyni biegów, a w jej miejsce pojawią się przyciski.

Najnowsza generacja Peugeot 3008 zadebiutuje już jesienią tego roku. Poza rewolucyjnym wnętrzem przyniesie jeszcze kilka istotnych nowości. Przede wszystkim będą to oświetlenie ambiente, a także nowe wersje silnikowe. Zgodnie z najnowszymi trendami, można się także spodziewać wprowadzenia na rynek wersji całkowicie elektrycznej. Nowa generacja systemu i-Cockpit będzie sukcesywnie trafiać do nowych modeli marki Peugeot. Prawdopodobnie tuż po premierze modelu 3008, na rynek trafi także jego większy brat, czyli rodzinny 5008. W kolejnych latach można się spodziewać debiutu mniejszych modeli, w tym następcy 2008 i 208.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *