Redaktor | Fotograf

Peugeot przygotowuje się do liftingu jednego z najważniejszych modeli w gamie. Chodzi oczywiście o najmniejszego SUVa o oznaczeniu 2008. Już niedługo nadejdzie odświeżony model 2008 2024. Przyniesie on sporo zmian zarówno pod względem technicznym, jak i stylistycznym. Na razie Francuzi pokazali jedynie zapowiedź designu.

Peugeot 2008 2024 nadejdzie już niedługo. Jeden z najważniejszych modeli w gamie francuskiego producenta jest miejskim crossoverem, a jego druga generacja jest już obecna na rynku od czterech lat. Po takiej długiej obecności nadszedł w końcu czas na lifting, który przyniesie sporo nowości. Producent skupi się przede wszystkim na odświeżeniu stylistyki modelu, jednak kwestie techniczne również zostaną zaktualizowane. Na pokładzie znajdziemy też nową technologię. Na razie producent przedstawił jedynie zapowiedź stylistyki modelu.

Peugeot 2008 2024 nadchodzi - zapowiedź obszernego liftingu

Warto zauważyć, że ten teaser nie jest zbyt obszerny. Zdradza on przede wszystkim nowe oznaczenie elektrycznej odmiany crossovera, czyli e-2008. Można spodziewać się, że zmian będzie więcej. Skupią się one przede wszystkim na elementach takich jak zderzak i grill przedni, a także kształcie samych lamp. Z tyłu zmiany mogą być podobne, przy czym Peugeot 2008 2024 w spalinowej odmianie prawdopodobnie otrzyma prawdziwe końcówki wydechu. Zmiany nadejdą również we wnętrzu, gdzie aktualizacja obejmie przede wszystkim ekrany multimedialne i zegary kierowcy, dzięki czemu będą one wyglądały na świeże.

Pod względem technicznym, lifting również ma przynieść kilka zmian. Dotyczyć one będą przede wszystkim gamy silnikowej. Klienci poszukujący odmian spalinowych mogą być jednak spokojni. Te pozostaną w gamie, jednak prawdopodobnie zostaną miękkimi hybrydami. Silnik 1.2 Puretech będzie dostępny w wersjach 100 i 138 konnej, a dodatkiem ma być silnik elektryczny o mocy około 30 koni działający na napięciu 48 V. Więcej zmian obejmie odmianę elektryczną, która otrzyma większą baterię o pojemności 54 kWh, co ma zapewnić zasięg aż do 400 kilometrów według normy WLTP. Wzrośnie także moc, która wyniesie teraz 156 koni mechanicznych względem 136 koni, które były w modelu przed liftingiem.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *