Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Wiele kontrowersji powstało przy okazji premiery nowej serii 4, ale to nowe M3 może poprawić wizerunek marki w motoryzacyjnym świecie

Siódma generacja BMW serii 3 zadebiutowała na rynku w 2018 roku. Od tamtego czasu poznaliśmy wiele wersji spalinowych, w tym M340i xDrive oraz oszczędne hybrydy, ale cisza była na temat topowego M3 oraz jego pochodnych. Widzieliśmy wiele zakamuflowanych egzemplarzy (zarówno nowe M3 jak i M3 Competition), której jeździły po drogach w Niemczech, Szwecji czy Stanach Zjednoczonych, ale tak naprawdę nie otrzymaliśmy żadnego oficjalnego komunikatu. to się zmieniło, bo BMW pokazało oficjalną zapowiedź modelu na nagraniu wideo, które przedstawia zakamuflowany samochód jeżdżący w okolicy toru Nürburgring Nordschleife. Czego się przy okazji dowiadujemy?

nowe M3

Przede wszystkim rzeczy najważniejszej, która ciekawi każdego fana marki – jakie będą w końcu te nerki? Odpowiedź, która nasuwa się po obejrzeniu nagrania, brzmi – “normalne”. To znaczy, że będą one dokładnie takie same jak w podstawowej serii 3, a nie takie jak znamy z nowej serii 4 Coupe. To powinno zadowolić wielu potencjalnych odbiorców auta i przy okazji uciszyć nieco krytyków marki, którzy nagminnie narzekali, że to nowa stylistyka odstrasza zamiast przyciągać. W nowej generacji M3 nie ma mowy o kontrowersyjnym grillu, bo BMW postawiło na formę, która została pozytywnie przyjęta w bazowych wersjach serii 3. To dobry ruch!

Publikacja filmu oznacza dodatkowo, że premiera odbędzie się już wkrótce i wskazywać można okolice sierpnia/września lub nawet szybciej. Wiemy, że BMW pracuje już nad wariantem M3 CS, więc odmiany M3 oraz M3 Competition muszą być skończone i najprawdopodobniej trafiły na linię produkcyjną. Oficjalnej premiery w salonach spodziewamy się w IV kwartale tego roku, bo będzie to dobry okres po wprowadzeniu do sprzedaży serii 4. Warto dodać, że niemal pewnym jest iż premiera M3 i M4 będzie połączona w jedno wydarzenie, więc tutaj termin będzie taki sam.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *