Redaktor | Fotograf

Kushaq będzie on dostępny jedynie na rynku indyjskim. Jest jednym z kilku nowych modeli czeskiego producenta dostępnych tylko w Azji.

Rynek azjatycki jest jednym z największych na świecie. Nic więc dziwnego, że wielu producentów skupia się właśnie na nim. Ma on swoje własne zasady, więc niektóre modele nieco różnią się od tych znanych nam z Europy. W ostatnim czasie bardzo popularne są tam SUV’y i crossovery. W związku z tym Skoda zaprezentowała kolejny model, który idealnie wpisze się te trendy. Kushaq trafi na rynek indyjski już niedługo.

Skoda Kushaq

Wymiarami będzie przypominał znanego nam z Europy Kamiqa. Będzie minimalnie krótszy i wyższy, aby spełnić warunki tamtejszego rynku. Design także będzie bardzo podobny do aut znanych nam już z Europy. Z przodu znajdzie się dość pokaźny grill o kształcie typowym dla Skody, a lampy z przodu będą rozdzielone. Kushaq wydaje się być dość pokaźny i wyraźnie gra większego niż jest w rzeczywistości. Elementy chromowane i plastikowe nieco przypominają o terenowym zacięciu samochodu. Świetnie prezentuje się pomarańczowy lakier, który w połączeniu z 17-calowymi felgami wygląda nadzwyczaj dobrze.

Skoda Kushaq

Wnętrze także przypomina to znane nam z europejskich modeli. Na środku deski znajdziemy dość duży ekran multimedialny z typową dla Skody grafiką. Pod nim umieszczono osobny panel do sterowania klimatyzacją automatyczną nieco wyróżniający się względem Kamiqa. Zegary są klasyczne dla Skody i analogowe. Dwuramienna kierownica także jest identyczna jak w Europie. Wnętrze jest praktycznie i nadzwyczaj przestrzenne jak na rozmiary samochodu.

Skoda Kushaq

Pod maską znajdziemy jednostki znane już z Kamiqa. Podstawą będzie litrowy silnik TSI o mocy 115 koni. W mocniejszej odmianie, Kushaq napędzany jest jednostką 1.5 TSI o mocy 150 koni. W obu przypadkach można wybierać między manualem, a automatem. W słabszej wersji jest on 6-biegowy, natomiast w mocniejszej, jest to 7-biegowe DSG. Niestety, niezależnie od mocy, napęd trafi jedynie na przód. Auto trafi na rynek w czerwcu.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *