Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Czy ktoś oczekuje, że Nissan Qashqai będzie bardziej premium? Raczej nie, ale patrząc na zapowiedzi, nowy Crossover coraz bardziej nam się podoba i prezentuje się wyjątkowo dobrze

Nissan właśnie rozpoczął publikować materiały promocyjne nowej generacji modelu Qashqai i nie jest przypadkiem, że w pierwszej kolejności zobaczyliśmy wnętrze. Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez producenta, Nissan Intelligent Mobility ma odmienić nasze doznania z obsługi samochodu. Auto ma być niezwykle intuicyjne, a we wnętrzu mamy czuć się niezwykle dobrze. Jeśli wierzyć zapowiedziom, to postawiono ogromny nacisk na poprawę jakości wykończenia i producent sam się chwali, że produkcja nowej skórzanej tapicerki Nappa zajmuje 25 dni, a samo wyszycie nowego trójwymiarowego pikowanego wzoru diamentu – ponad 60 minut.

Nissan Qashqai 2021

„Nowy Nissan Qashqai jest doskonałym połączeniem wyrazistej stylistyki i odpowiedzi na oczekiwania klientów. Ich potrzeby wskazały na elementy, na których najbardziej się skupiliśmy, a śmiałe obietnice z naszej strony trafiły w najbardziej wyśrubowane oczekiwania. W modelu Qashqai trzeciej generacji weszliśmy na wyższy poziom, proponując klientom samochód godny klasy premium, ale jednocześnie praktyczny, luksusowy, ale przystępny, pełen zaawansowanych, ale i użytecznych technologii, wyznaczając tym samym nowy standard na rynku”.

powiedział Matthew Weaver, wiceprezes, Nissan Design Europe

Można odnieść wrażenie, że wnętrzem Nissan chce przenieść nas do poziomu premium, a elementem budującym aurę luksusu w najwyższych wersjach modelu jest opcja masażu w obydwu przednich fotelach. Funkcja ta ma trzy tryby pracy, które ustawia się bardzo wygodnie za pomocą systemu NissanConnect. Atmosferę spokoju i relaksu w całej kabinie tworzy też nowe białe oświetlenie, którego jednorodność zapewnia wrażenie harmonii i prestiżu. Wiele uwagi zwrócono także na ergonomię i estetykę dźwigni zmiany biegów i przycisków, których wysoka jakość i miłe w dotyku wykończenie dają użytkownikowi poczucie pewności i wyrafinowania. W modelu Qashqai z napędem na cztery koła przełącznik trybów jazdy ma pierścień z matowego chromu oraz wykończenie w kolorze fortepianowej czerni – detale, które sprawią kierowcy dodatkową przyjemność przy zmianie trybu jazdy.

Nissan Qashqai 2021

„W nowym Nissanie Qashqai wprowadziliśmy wiele rozwiązań łączności cyfrowej, dzięki którym nasi klienci będą mogli śledzić stan swojego samochodu, komunikować się z nim i korzystać z licznych znanych z domu czy telefonu komórkowego funkcji wspomagających użytkowanie. Tym niemniej naczelną cechą nowych funkcji pozostaje ich wygoda i łatwość używania przez każdego klienta”

powiedział Gareth Dunsmore, wiceprezes ds. marki i doświadczenia klienta, Nissan Automotive Europe

Dużą uwagę poświęcono multimediom, a te reprezentować będzie nowy wielofunkcyjny ekran TFT wysokiej rozdzielczości o przekątnej 12,3”, który oferuje możliwość konfiguracji różnych sposobów wyświetlania informacji z systemu nawigacji, rozrywki, danych o ruchu i stanie pojazdu przy pomocy nowego pokrętła na kierownicy. Ukłonem w kierunku japońskiego rodowodu Nissana jest cyfrowe tło ekranu o tradycyjnej fakturze kryształowego szkła „Kiriko”. Innowacyjny, nowy 10,8-calowy wyświetlacz przezierny (HUD – Head-Up Display) zapewnia największy w tym segmencie rozmiar obrazu. Na linii wzroku kierowcy na przedniej szybie wyświetlane są kluczowe informacje nawigacyjne, wspomagające prowadzenie oraz drogowe, dzięki czemu kierowca czuje się pewniej i bardziej komfortowo nie musząc odrywać wzroku od drogi.

Nissan Qashqai 2021

Większy rozstaw osi w nowym Nissanie Qashqai oraz optymalne rozmieszczenie podzespołów samochodu pozwoliły wygospodarować jeszcze więcej miejsca dla użytkowników. Przestrzeń na nogi dla pasażerów na tylnych fotelach wzrosła o 28 mm, do 608 mm. Jednocześnie zwiększono odległość dzieląca kierowcę od pasażera na przednim fotelu. Dzięki niewielkiemu powiększeniu gabarytów samochodu przestrzeń nad głowami użytkowników z przodu i z tyłu została zwiększona o 15 mm. Pojemność bagażnika została zwiększona o 74 litry w stosunku do modelu poprzedniej generacji, po części poprzez obniżenie podłogi bagażnika o 20 mm, dzięki bardziej kompaktowej konstrukcji tylnego zawieszenia.

Nissan Qashqai 2021

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *