Redaktor | Fotograf

Możliwe, że Mitsubishi jednak zaprezentuje nową generację Outlandera również w Europie, dzięki pomocy firmy Renault.

W ostatnim czasie, sprzedaż Mitsubishi w Europie zaczęła spadać. W związku z tym, marka zdecydowała się na redukcję kosztów na Starym Kontynencie, aby zreorganizować się i nie tracić pieniędzy. W lipcu 2020 roku, japoński producent założył, że nie będzie już prezentował nowych modeli w Europie, aby obniżyć koszty o 20 procent. Dodatkowo, według planów grupy Renault-Nissan-Mitsubishi, ta ostatnia marka zająć się miała rynkiem azjatyckim i to tam skupić swoją uwagę.

Mitsubishi

Wygląda jednak na to, że plany ulegną zmianie. Pojawiła się nowa możliwość, która powinna pozwolić na przynajmniej częściowy powrót do prezentacji nowych modeli, bez znacznego zwiększania kosztów. Mitsubishi może po prostu produkować część swoich europejskich odmiany na liniach montażowych Renault. Informacja póki co jest nieoficjalna, jednak ma pochodzić z dobrego źródła, a oficjalne ogłoszenie takich planów ma nadejść już niedługo. Możliwe, że takie rozwiązanie faktycznie pozytywnie wpłynęłoby na kondycje finansową producenta.

Mitsubishi

Pomimo tego, publikacja informacji nie przeszła bez echa. Mitsubishi stwierdziło, że nie ma planów powrotu przed końcem tego roku i nic nie ulegnie zmianie. Być może producent chce póki co grać na zwłokę i nie informować nikogo przed zapadnięciem ostatecznych decyzji. W końcu wiąże się to z dużym ryzykiem, którego możliwe, że Mitsubishi po prostu nie podejmie w obawie przed swoją kondycją finansową. Jeśli jednak tak się stanie, możemy liczyć na nowe modele prezentowane na Starym Kontynencie.

Mitsubishi

W najlepszym wypadku, doczekamy się premiery nowego OutlanderaNowy Outlander będzie sprzedawany równolegle ze starym Outlanderem PHEV, przynajmniej na początku w Europie. Jednak póki co, dzieli nas od tego długa droga, podczas pokonywania której musi zapaść kilka ważnych decyzji wewnątrz koncernu. Możliwe, że część oficjalnych informacji dotrze do nas już niedługo, a koncern zdecyduje się na podjęcie reanimacji niemal nieobecnego już w Europie Mitsubishi. Japoński producent z pewnością zapisał się w historii motoryzacji i wiele osób ma do tej marki sentyment.

Źródło: Autocar Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *