Redaktor | Fotograf

Mercedes odświeża wszystkie modele w swojej gamie, ale wciąż ostały się samochody, które mają ponad 7 lat i można je bez problemu kupić

Flagowy roadster Mercedesa, czyli model SL zawsze był na swój sposób wyjątkowy w gamie, pojawiało się wiele wersji zarówno zwykłych jak i AMG. SL otrzymywał również wiele nowinek technicznych i najbardziej luksusowe wyposażenie. Teraz przyszedł czas na zmiany i nowe oznacza pozbycie się starego, więc chyba przyszła kolej, aby pożegnać się z SL63 AMG albo kupić ostatnie egzemplarze z zapasów u dealerów.

Obecna generacja modelu SL zadebiutowała w 2012, co sprawia, że wraz z SLC, jest obecnie najstarszym modelem w obecnej gamie Mercedesa, więc prawdopodobnie niedługo znikną one z oferty, a na ich miejscach pojawią się następcy. Również wnętrza samochodów korzystają z dość starych rozwiązań, przede wszystkim jeśli chodzi o systemy bezpieczeństwa czy rozrywki. Powoduje to powolne wycofywanie poszczególnych wersji z rynku. Po usunięciu w zeszłym roku z oferty modelu SL65 AMG z V12 pod maską, to samo czeka teraz model SL63. Kolejnym powodem może być niespełnianie norm emisji spalin przez 5.5-litrową jednostkę AMG, która obecnie jest montowana tylko w tym modelu, w innych 63 AMG znajduje się już 4-litrowa jednostka. Również na polskiej stronie producenta, model zniknął z oferty, podobnie jak SLC.

Następca modelu ma być nieco innym autem. Pomimo zachowania wielu cech poprzednika, takich jak wyjątkowy komfort i luksus, ma być również bardziej praktyczny, posiadać 4-miejsca, i zyskać jeszcze bardziej sportowe zacięcie. Nie ma oczywiście mowy o V12, zarezerwowanego teraz jedynie dla Maybacha, pojawić się może natomiast wersja hybrydowa, oraz 63 AMG. Bardzo możliwa jest też opcja napędu na 4 koła, a więc kompletna nowość w tym modelu.

Foto. materiały prasowe Mercedes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *