Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Firma Kahn ma na swoim koncie kilka ciekawych projektów takich jak 6-kołowy Defender na wzór G 6×6, ale teraz czas na klasę X

Na rynku jest wiele firm zajmujących się tuningiem wizualnym i prezentują one bardziej lub mniej kontrowersyjny styl. Jednak jeśli ktoś bierze się za już kontrowersyjny pojazd jakim jest Mercedes Klasy X to trzeba być bardzo ostrożnym, żeby nie popaść w totalną skrajność dobrego smaku. Kahn Automobiles podjęło się tego zadania, a efekt ich pracy zawstydza projektantów Mercedesa, że oni sami nie zrobili tego w serii, bo auto znacznie lepiej by wyglądało. Zresztą zobaczcie sami co udało im się osiągnąć.

Kahn postawił tylko na modyfikacje wizualne niedotykając tym samym silnika. Ma to wpływ na cenę usługi, ale daje też możliwość innym specjalistą na ingerencję w silniki Mercedesa, bo jak wiemy z tej jednostki da się wyciągnąć jeszcze więcej. Jednak pakiet modyfikacji Kahn jest bardzo obszerny i widać ewidentnie inspirację modelem AMG GT.

Najbardziej w oczy rzuca się nowy zderzak, który nabrał muskulatury poprzez większe wloty powietrza i agresywny wygląd. Zmieniono również grill, który teraz pasuje do stylistyki AMG. Usunięto również chromowane wstawki i zastąpiono je czarnymi dodatkami, które lepiej współgrają z samochodem. Do tego dodano 22-calowe felgi w kolorze czarnym lub srebrnym w zależności od wyboru klienta. Poszerzono również nadkola o kilka centymetrów i przyciemniono szyby. Oprócz tego Kahn wziął się za wnętrze, gdzie zobaczymy wysokiej jakości skórę z czerwonymi akcentami zarówno na fotelach jak i boczkach drzwi czy desce rozdzielczej.

Koszt modyfikacji to koło 24 000 funtów, choć Kahn przygotował moim zdaniem ciekawą propozycję sprzedając już zmodyfikowane auto za 48 999 funtów. Jest to wersja z silnikiem Diesla o mocy 200 KM, który zapewne sprawdzi się dobrze w tym aucie. Oprócz tego za 54 999 funtów do kupienia jest wersja z V6 o mocy 260 KM. Przy dzisiejszym kursie zapłacimy około 275 000 złotych za zmodyfikowaną klasę X, gdzie w Polsce trzeba zapłacić około 230 000 złotych za seryjne auto i warto dodać, że pojazdy wystawione przez Kahn są fabrycznie nowe z prawie zerowym przebiegiem. Zatem może warto rozważyć taką opcję przed zakupem? Jednak musicie się śpieszyć, bo zamówienia można składać tylko do końca 2019 roku, a zainteresowanie jest duże.

Inny samochód od Kahn – ZWARIOWANY 6-KOŁOWY LAND ROVER DEFENDER MOŻE BYĆ TWÓJ

Foto. materiały sprzedażowe Kahn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *