Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Samochody pokroju McLarena 600LT nie są dla wszystkich ludzi dysponujących wielką gotówką, bo to jest bestia na czterech kołach, która czeka na najmniejszy błąd

McLaren 600LT to jeden z ważniejszych samochodów brytyjskiej marki i trzeci z dopiskiem LT w gamie. Jego produkcja rozpoczęła się pod koniec 2018 roku i zaledwie 9 miesięcy później słyszymy, że ma zostać zakończona. Spowodowane jest to limitowanym charakterem całej sub-marki “Longtail”, bo tak właśnie określa to McLaren, ale przy okazji ostatni 600LT będzie 1000-cznym egzemplarzem McLarena sprzedanym przez jego salon w Londynie.

600LT ma pod maską silnik V8 o pojemności 3,8 litra, który jest w stanie wygenerować 600 KM przy masie samochodu wynoszącej 1247 kg. Pozwala to osiągnąć “setkę” w 2,9 sekundy i prędkość maksymalną wynoszącą 321 km/h. Samochód przeszedł porządną kurację odchudzającą w MSO (McLaren Special Operations), a włókno węglowe zostało zastosowane wszędzie gdzie to jest tylko możliwe. Fotele mają cały stelaż z włókna węglowego, elementy deski rozdzielczej również, a śruby mocujące koła zostały wykonane z tytanu.

„Bycie częścią sieci McLaren Automotive od 21 czerwca 2011 r. – oficjalne otwarcie McLaren London – było fantastycznym doświadczeniem. Widzieliśmy, jak marka i zasięg wzrastały w ciągu ostatnich siedmiu lat, a popularność modelu 600LT Coupé jest wyraźnym dowodem na to, że McLaren rośnie w siłę. Dodatek funkcji MSO, takich jak snorkel dachowy, przednie błotniki z włókna węglowego z żaluzjami i uprzężami, sprawiają, że ten szczególny przykład jest świętem tego wspaniałego samochodu. ”

Barney Singh, dyrektor generalny, McLaren London i McLaren Ascot.

McLaren wciąż będzie miał w swojej ofercie model 600LT Spider, choć i ten za około pół roku powinien przestać być produkowany. Tego typu ruch ma za zadanie zachować unikatowość marki i utrzymać limitowaną produkcję. Cena 600LT Spider zaczyna się od 201 500 funtów i słowo zaczyna to idealne określenie, bo koszt niektórych dodatków przekracza cenę dobrze wyposażonego samochodu klasy średniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *